امیر کویت به تهران سفر می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، گفت شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت به ایران سفر می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، افخم در نشست هفتگی خود با خبرنگاران روز سه شنبه 20 مه 2014 گفت سفر امیر کویت به ایران در 10 خرداد برابر با 31 مه انجام و دو روز طول خواهد کشید.

افخم گفت: "سفر امیر کویت به ایران به دعوت روحانی، رئیس جمهور ایران، است."

به گزارش سایت خبری تابناک، حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه فروردین ماه در دیدار با امیر کویت پیام دعوت رئیس‌جمهور را برای سفر به تهران به او تسلیم کرد.

وی با بیان این که گفتگوهای رسمی در سطوح عالی در جریان است گفت: "گروه های کارشناسی در حال تنظیم اسناد و توافقات هستند و به محض این که گروه کارشناسی کار خود را به نتیجه برساند نسبت به آن اطلاع رسانی می کنیم."

این اولین سفر شیخ الصباح به‌عنوان امیر کویت به تهران است. او در ۲۹ ژانویه ۲۰۰۶ در کویت به قدرت رسید.

کویت یکی از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج است که روابط نزدیکی با ایران دارد. دیگر اعضای این شورا عبارتند از پادشاهی سعودی، امارات متحده عربی، بحرین، قطر و عمان.

پس از انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران این دومین سفر یکی از رهبر کشورهای عضو شورا به تهران است. پیش از این سلطان عمان نیز از تهران دیدار کرده بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه گفت: "گفتگوها زمینه همکاری ها و پیشرفت را فراهم می کند و فکر می کنیم این سفر فصل جدیدی در روابط ایران و کویت ایجاد کند."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size