یک نماینده مجلس ایران : پافشاری آمریکا روی موشک های ما باعث عدم نتیجه مذاکرات شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران گفت: "عراقچی در کمیسیون امنیت ملی یکی از عمده‌ ترین دلایل به نتیجه نرسیدن این دور از مذاکرات هسته‌ای در وین را پافشاری آمریکا برای مذاکره بر سر موشک‌های دوربرد ایران عنوان کرد".

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور عباس عراقچی عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، اظهار داشت: "آقای عراقچی یکی از عمده‌ ترین دلایل به نتیجه نرسیدن این دوره از مذاکرات هسته‌ای را پافشاری آمریکا برای مذاکره بر سر موشک‌های دوربرد ایران عنوان کرد".

وی افزود: "آقای عراقچی اعلام کرد که تیم ‌مذاکره‌ کننده به هیچ وجه حاضر به گفتگو بر سر موشک‌های دوربرد در این دوره از مذاکرات نشد و تن به این خواسته آمریکایی‌ها نیز در مذاکرات آینده نخواهد داد".

وی تاکید کرده است: "چه موشک‌های دوربرد و چه موشک‌های کوتاه ‌برد نیروهای مسلح کشورمان خط قرمز نظام است و این مسئله بارها اعلام شده و آمریکایی‌ها نیز بدانند که اگر در مذاکرات این مسائل را پیش بکشند، یحتمل مذاکرات به بن‌بست کشیده می‌شود".

به گفته این نماینده مجلس ایران: "ما به هیچ وجه بر سر توان دفاعی خود مذاکره نخواهیم کرد و تیم مذاکره کننده نیز به این موضوع آگاه است و اگر آمریکا و یا هرکدام از طرفها در مذاکرات، به فکر بحث بر سر موشک‌های بالستیک باشند، بدانند که مذاکرات به بن‌بست کشیده خواهد شد".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید