محمد نوری زاد در شیراز بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد نوری زاد نویسنده، روزنامه نگار و کارگران ایرانی، دوشنبه ۱۹-۵-۲۰۱۴ توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران، به همراه چندتن از دراویش گنابادی، در شیراز، بازداشت شد.

به گزارش سایت مجذوبان نور، سفر محمد نوری زاد به شهر شیراز، با اعلام قبلی صورت گرفته بود. او صبح دوشنبه به همراه شماری از فعالان مدنی و تعدادی از دراویش گنابادی، در حافظه شیراز حضور یافت.

پس از آن آقای نوری زاد به همراه پوریا نوری، برادر کسری نوری از دراویش زندانی در زندان نظام شیراز پس از خروج از حافظیه در نزدیکی بلوار پیرنیا توسط ماموران بازداشت شد.

همچنین در این گزارش آمده است سه تن دیگر دراویش با نام‌های فرشاد حاتمی، هاشم پرهیزکار و همسر وی نیز به طور جداگانه پس از خروج از حافظیه شیراز توسط مامورین موتور سوار دستگیر و توسط ماشین به پلیس امنیت اخلاقی منتقل و برای ساعاتی مورد بازجویی قرار می‌گیرند، در این بازجویی که همراه با کنترل تماس‌های تلفنی اخیر آن‌ها بود، در مورد علت و انگیزه حضور آن‌ها در حافظیه شیراز سوالاتی مطرح شد. این افراد پس از چند ساعت آزاد می‌شوند.

البته پوریا نوری، در ساعت‌های بعد از ظهر، آزاد شد ولی همچنان از محل انتقال و وضعیت محمد نوری زاد اطلاعی در دست نیست.

محمد نوری‌زاد که از همکاران پیشین روزنامه کیهان است، در سال ۲۰۰۹ و به ویژه به دنبال سرکوب خونین معترضان به انتخابات ریاست جمهوری، به جمع منتقدان پیوست.

او با انتشار چندین نامه‌های سرگشاده به ویژه خطاب به آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، او را مسئول این رویداد‌ها دانست.

نوری زاد پس از آن بار‌ها به دادگاه احضار شد و مدتی را هم در حبس گذراند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید