نماینده آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران می رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی پایان دور چهارم گفتگوهای اتمی ایران و با قدرتهای جهانی و پیشرفت "غیرملموس" این دور از مذاکرات، نماینده آژانس بین المللی انرژی اتمی وابسته به سازمان ملل متحد به تهران سفر می کند.

به گزارش خبرگزاریهای داخلی ایران، یکی از نمایندگان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ( IAEA) دوشنبه 19 مه 2014 به تهران می رود تا درباره اقدامات هسته‌ای ایران رایزنی کند.

در مورد جزئیات مذاکرات این هیات در تهران خبری منتشر نشده است، اما آژانس پس از آخرین دیدار خود با مقامات ایرانی پیش از مذاکرات وین، خواستار شفافیت بیشتر ایران در برنامه اتمی خود شده بود.

یکی از موضوعهای مورد بحث در دور قبلی گفتگوها "چاشنی های عمل سریع" ایران بوده که پرسشهایی را در باره کاربرد آنها برای آژانس وجود داشته است.

در همین حال در تهران اعلام شد که دور بعدی مذاکرات اتمی ایران با شش قدرت جهانی در روز 16 ژوئن در وین برگزار خواهد شد.

چهارمین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 (آلمان،‌فرانسه، انگلستان، روسیه و چین) که از روز چهارشنبه 14 مه در شهر وین آغاز شده بود، پس از 3 روز و بدون پیشرفت در نگارش متن توافق جامع، به پایان رسید.

عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد ایران در باره احتمال مذاکرات بیشتر با قدرتهای جهانی گفت: «احتمال دارد تا قبل از دوره بعدی در ماه آینده، یک دوره فوق العاده را تنظیم کنیم که نیازمند تنظیم زمان است.»

رسانه های ایران روز یکشنبه 18 مه به نقل از مقامات ایرانی نوشتند که مذاکرات اتمی شکست نخورده، و "انعقاد توافق جامع هسته‌ای هنوز ممکن است."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید