مصباح یزدی: کسی که ۵۰۰ هزار رای بیشتر آورد خیال نکند مالک کشور است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد تقی مصباح یزدی روحانی اصولگرای ایرانی و عضو مجلس خبرگان رهبری خطاب به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران گفته است کسی که ۵۰۰ هزار رای بیشتر آورد خیال نکند مالک کشور است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مصباح یزدی که پنجشنبه ۱۵ می‌ در جمع گروهی از دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران سخن می‌گفت، با بیان این‌که، اختلافات میان انقلابیون از جمله آفات ‏محسوب می‌شود گفت: «اختلافات میان انقلابیون از جمله آفات ‏محسوب می‌شود که موجب فاصله‌های زیاد میان گروه‌ها می‌شود. ‏»

این عضو مجلس خبرگان رهبری ایران ادامه داد: «برای حل این‌گونه مسایل و حواشی آن باید بر زیربناهای فکری روشن، ثابت و محکمی ‏تکیه کنیم یعنی آنچه براساس بینش اسلامی به ما القا شده است. ‏»

مصباح یزدی با بیان این‌که دیکتاتوری محض در هیچ جا شاید وجود نداشته باشد تصریح کرده است: «بالاخره در هر ‏حکومتی نوعی پایبندی به قانون هست و در شرایط امروز همه پذیرفته‌اند که حکومت باید توسط ‏مردم انتخاب شود؛ در اسلام می‌گوییم خداوند ولی و حاکم جامعه را تعیین می‌کند.»

او در ادامه، با کنایه به انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهوری ایران گفته است: «به عقیده ما در دوران ‏غیبت نیز آن‌که اشبه به معصوم یعنی ولایت فقیه است باید حاکم جامعه باشد، این اصول باید باور ‏ما باشد. نه اینکه وقتی با ۵٠٠ هزار رای بیشتر آورد خیال کند مالک کشور است و اختیار ‏همه چیز به دستش است بلکه تازه نیاز به نسب رهبر و ولی فقیه دارد.‏»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید