تجهیز 42 تیپ و 138 گردان برای جنگ با مخالفان اسد توسط سپاه پاسداران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

محمد اسکندری٬ فرمانده سپاه پاسداران «ملایر» ضمن اعلام اینکه سپاه پاسداران 42 تیپ و 138 گردان مجهز را برای جنگ با مخالفان بشار اسد در داخل خاک سوریه آماده کرده است از شهروندان ایرانی خواست تا برای «حمایت از سوریه» کمک‌های مالی، غذایی و بهداشتی جمع آوری کنند.

به گزارش سایت رسمی سپاه همدان اسکندری این سخنان را روز پنج شنبه 15-5-2014 در شورای اداری شهر ملایربیان کرده است.

فرمانده سپاه ملایر مدعی شد مشکل اساسی کشور سوریه در حال حاضر نیاز ضروری به مواد غذایی است، چرا که به دلیل ناامنی‎های ایجاد شده تمامی منابع مالی مردم این کشور از بین رفته و عده‌ای حتی به نان شب خود محتاج هستند.

اسکندری با بیان اینکه 14 استان سوریه معین استان‎های ایران قرار گرفته است، ابراز کرد: «استان حماه در سوریه معین استان همدان قرار داده شده است، که مردم استان همدان پس از جمع آوری کمک‎های نقدی و مواد غذایی به طور مستقیم این کمک‌ها را به این استان ارسال می‌کنند».

وی از تشکیل ستاد پشتیبانی از سوریه در ملایر خبر داد و گفت: «این ستاد در استان با محوریت استانداری همدان تشکیل شده است و در شهرستان ملایر نیز تشکیل شده و کمک‎های نقدی و غیرنقدی مردم ملایر را جمع آوری کرده و برای انتقال به کشور سوریه به استان ارسال می‌کند.»

این فرمانده سپاه در ادامه اظهار داشت: «جنگ امروز در سوریه در واقع جنگ ما با آمریکاست که در خاک سوریه رخ داده است، چرا که سوریه تنها کشوری است که در مقابل توطئه‌های آمریکا باقی مانده و سر خم نکرده است.»

اسکندری با بیان اینکه سوریه در زمان انقلاب تنها کشوری بود که جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت شناخت و در جنگ با عراق نیز مهمات در اختیار ایران گذاشت، تصریح کرد: «کشور سوریه در هشت سال دفاع مقدس راه لوله‎های انتقال نفت عراق را بست و از این راه ضربه بزرگی به عراق زد.»

پیش از این نیز گزارش شده بود که ایران در صدد است نیرویی شبه نظامی همانند بسیج ایران در سوریه ایجاد کند که به نظر می‌رسد با این اعترافات فرماندهان سپاه، این اقدام صورت گرفته است.

حسین همدانی یکی از فرماندهان برجسته سپاه نیز هفته گذتشه از تاسیس «حزب الله سوریه» خبر داده بود. او از وجود 70 هزار جوان «علوی» ٬ «سنی» و «شیعی» در این تشکیلات یاد کرده و مدعی شده که این سربازان در قالب 42 تیپ و 138 گردان در سوریه مشغول جنگ هستند.

اسکندری از سوی دیگر گفته» سوریه در حال حاضر به سلاح و ادوات جنگی احتیاج ندارد و فرماندهان سپاه در این کشور 42 تیپ و 138 گردان مجهز آماده کرده‌اند و از نظر نظامی آمادگی کامل برای جنگ با دشمن را دارند. «

مظاهر مجیدی٬ جانشین فرمانده سپاه استان همدان هم به خبرگزاری فارس گفته است:» خط مقدم ایران، سوریه و لبنان است و این برای ما تکلیف شرعی است که از آن‌ها حمایت کنیم «.

گفتنی است اظهارات این فرماندهان سپاه پاسداران حجم وسیع دخالت ایران در جنگ داخلی سوریه را برملا می‌سازد.

وی اظهار داشته» جنگ امروز در سوریه در واقع جنگ ایران با آمریکاست و مهم‌ترین کار مردم ایران برای حمایت از مردم سوریه جمع آوری و انتقال کمک‎های نقدی و مواد غذایی و بهداشتی به این کشور است «.

صحبت‌های اسکندی اکنون بر صحبت‌های هفته گذشته حسین همدانی صحه می‌گذارد.

همدانی همچنین از تشکیل «ستاد پشتیبانی از مردم سوریه» در استان‌های ایران خبر داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size