تاجزاده از رئیس قوه قضائیه ایران به دادگاه انتظامی قضات شکایت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مصطفی تاجزاده، عضو ارشد دو حزب اصلاح طلب جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، از رئیس قوه قضائیه ایران به دادگاه انتظامی قضات شکایت کرد.

به گزارش سایت «نوروز» نزدیک به جبهه مشارکت، آقای تاجزاده محمد صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران را به عمل نکردن به وظایف خود متهم کرده است.
مواردی که تاجزاده از آن‌ها به عنوان عمل نکردن رئیس دستگاه قضایی به وظایف خود یاد کرده، عبارتند از: «عدم رسیدگی به شکایت او از خبرگزاری ایرنا و روزنامه ایران که در تاریخ جمعه ۲۲ خرداد و شنبه ۲۳ خرداد خبر کذب بازداشت او را منتشر کرده موجب تشویش اذهان عمومی شدند، عدم رسیدگی به شکایت او از سردار مشفق (از فرماندهان سپاه) که اظهاراتش تأیید بر مهندسی انتخابات (ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ شمسی) بود، عدم رسیدگی به شکایت جمعی او و سایر زندانیان سیاسی بعد از انتخابات ۸۸، تخلف از قانون و نگهداری او در بند انفرادی از روز اول اجرای حکم و محرومیت از حقوقی چون دسترسی به تلفن، ملاقات با بستگان درجه یک، دسترسی به امکانات آموزشی، فرهنگی و ورزشی داخل زندان و مرخصی و سایر حقوق یک زندانی طبق قوانین و آئین نامه‌های مصوب و عدم رسیدگی به شکایت قدیم او از آقای احمد جنتی (دبیر شورای نگهبان) که در صورت رسیدگی به این شکایت مشکلات بعدی در مسیر انتخابات در کشور به وجود نمی‌آمد.»

تاجزاده در نامه او خواستار رسیدگی به تخلفات آقای صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران و صدور حکم محکومیت برابر مقررات انتظامی و قانون شده است.

این نامه به رهبر جمهوری اسلامی ایران، رئیس جمهوری، رئیس قوه قضائیه و رئیس مجلس خبرگان رهبری، رونوشت شده است.

مصطفی تاجزاده، عضو ارشد دو حزب اصلاح طلب جبهه مشارک و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، یک روز پس از انتخابات ریاست جمهوری جنجال برانگیز سال ۱۳۸۸ ایران بازداشت شد. او در دولت محمد خاتمی، معاون سیاسی و امنیتی وزیر کشور بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید