وزارت خارجه ایران: دعوت نامه کتبی از سعودی دریافت نکرده ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امیر عبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه ایران در دیدار با رسانه های ایرانی اعلام کرد: " دعوت کتبی "سعود الفیصل" وزیر امور خارجه عربستان برای سفر دکتر "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه به این کشور هنوز دریافت نشده است، اما دیدار وزیران خارجه ایران و عربستان در دستور کار است ".

عبداللهیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری ایرانی ایرنا در پاسخ به این سوال که آیا دعوتنامه کتبی "سعود الفیصل" وزیر امور خارجه عربستان از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به این کشور دریافت شده است؟ گفت: "دعوت کتبی هنوز دریافت نشده اما برنامه دیدار وزرای خارجه دو کشور در دستور کار جمهوری اسلامی ایران است".

این مقام ارشد وزارت امور خارجه ایران با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی دو کشور مهم در منطقه به شمار می روند، اظهار داشت: "ما از مذاکره و ملاقات برای کمک به حل مشکلات منطقه، رفع سوء تفاهمات و توسعه بیشتر مناسبات دو جانبه استقبال می کنیم".

شاهزاده سعود الفیصل، وزیر امور خارجه پادشاهی سعودی روز سه شنبه 13 مه 2014 بار دیگر آمادگی ریاض برای استقبال از محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در صورت بازدید وی از سعودی را اعلام کرد.

سعود الفیصل در پاسخ به سؤال گزارشگر خبرگزاری رویترز مبنی بر اینکه آیا طرحی برای دعوت از وزیر امور خارجه یا دیگر مقامات ایرانی برای بازدید از پادشاهی عربی سعودی در آینده به منظور بحث و بررسی شرایط منطقه در دست دارید، گفت:" گفتگوهایی بر اساس تمایل به از سرگیری تماس ها میان دو کشور صورت گرفته که مقامات ایرانی از جمله رئیس جمهوری و وزیر خارجه این کشور چنین تمایلی را ابراز داشته اند."

الفیصل اظهار داشت :" ایران همسایه ماست و ما با یکدیگر رابطه داریم لذا با در نظر گرفتن منافع دو جانبه و به منظور پشت سر نهادن اختلافات احتمالی با این کشور گفتگو خواهیم کرد."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید