وزارت ارشاد: از طریق نیروی انتظامی با عوامل مستند «من روحانی هستم» برخورد می کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

سعید جابری انصاری، دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، می‌گوید که فیلم «من روحانی هستم» بدون مجوز وارد فضای مجازی شده و غیرقانونی است و این وزارتخانه از طریق نیروی انتظامی پیگیر برخورد با عوامل آن است.

سعید جابری انصاری در گفت گو با ایرنا افزود: «هرگونه محصول فرهنگی در فضای مجازی تولید، تکثیر و عرضه شود باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز بگیرد.»

وی با اشاره به اینکه فضای انتقاد و نقد در جامعه باز است و بار‌ها رئیس جمهور بر آن تاکیده کرده افزود: «اما برخی انتقاد را با حرمت شکنی اشتباه گرفته‌اند. ما این موضوع را پیگیری می‌کنیم چرا که معتقدیم اگر جلوی این موضوعات گرفته نشود ممکن است گستاخان در آینده به موضوعات اعتقادی ما هم انتقاد کنند.»

دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی هنری وزارت ارشاد اظهار کرد «ما به عنوان متولی عرضه محصولات فرهنگی باید از حرمت شکنی در کشور جلوگیری کنیم حال این اتفاق درباره هر شخصیتی باشد.»

وی گفت: «موضوع ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه‌ای به صراحت اشاره کرده اقلامی که بدون مجوز وارد فضای مجازی و یا در قالب لوح فشرده، عکس، موسیقی و.... عرضه شود غیر قانونی بوده و با آن برخورد لازم انجام خواهد شد.»

مستند «من روحانی هستم» ابتدا به صورت محرمانه دست به دست در محافل سیاسی می‌چرخید. این فیلم فعالیت‌های مبارزاتی، سیاسی و اجتماعی حسن روحانی در ۵ دهه گذشته را روایت می‌کند.

تا اواسط فیلم، حسن روحانی دارای یک چهره انقلابی و مخالف جریان اصلاح‌طلب است. در همین نیمه اول با وجود اینکه او در بسیاری از مواقع یک چهره حزب‌اللهی نشان داده شده به یک‌باره و به صورت واضح حضور او در ماجرای «۹۹ نفر» به مخاطب یادآوری می‌شود.

لازم به ذکر است ماجرای این ۹۹ نفر به انتخاب و معرفی میرحسین موسوی برای بار دوم به مجلس برای تصدی پست نخست وزیری باز می‌گردد.

در ادامه این فیلم یکبار دیگر چنین روایتی از حسن روحانی به مخاطب عرضه می‌شود. سکانس‌هایی از فیلم به ماجرای برکناری محمد هاشمی از ریاست صداو سیما اختصاص یافته، ماجرایی که با مخالفت حضرت امام مواجه شده و توصیه برکناری رییس شورای نظارت را مطرح می‌کنند.

این فیلم در ادامه ماجراهای مک فارلین و مسایل تاریخی دیگری را هم روایت می‌کند. از جمله اینکه اختلافات محسن رضایی و حسن روحانی در مورد ادامه جنگ را توضیح می‌دهد.

بخشی از این فیلم، حسن روحانی را شخصی به تصویر می‌کشد که در دوره جنگ ایران و عراق به همراه شماری دیگر که نامشان یاد نمی‌شود و بر خلاف نظر آیت الله خمینی رهبر ایران، به دنبال صلح با بغاد بود.

این فیلم با بازخوانی موافقتنامه هسته‌ای سعدآباد به مخاطب می‌گوید که حسن روحانی در توافق با سه کشور اروپایی اشتباه کرده و آن‌ها روحانی را فریب داده‌اند.

این فیلم با سکانس‌هایی از سخنان یوشکا فیشر علیه مقامات ایرانی هم همراه است.

مستند «من روحانی هستم» ساخته موسسه رسانه‌ای «شفق» است.

مسئولیت توزیع و نمایش «من روحانی هستم» هم، با مرکز مستندسازی «سفیر فیلم» بوده که به «مجتمع رسانه‌ای اطلس» وابسته است.

این مجتمع بزرگ پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ ایران، تعداد زیادی از پروژه‌های رسانه‌ای منسوب به سپاه و بسیج، از جمله دو خبرگزاری نوظهور تسنیم و نسیم وابسته به سپاه را، راه اندازی کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید