بازداشت میلیونر ایرانی تبار صاحب "حرمسرا" در اسپانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک میلیونر بریتانیایی به اتهام داشتن حرمسرایی از زنان ناراضی، و داشتن حداقل هفت کودک از این زنان در اسپانیا بازداشت شد.

شجاع شجاعی، 56 ساله، متهم است زنانی که در بریتانیا بدنبال مانکن شدن بودند را به خانه ویلایی اش در شهر ماربیلای اسپانیا دعوت می کرده است.

شجاعی، که در ایران بدنیا آمده و پاسپورت بریتانیایی دارد، به این زنان می گفته که یک تاجر عمده نفتی و دوست باراک اوباما و ولادیمیر پوتین است.

وقتی یکی از این زنان از خشونت خانگی به پلیس شکایت می کند، پلیس به این ویلای بزرگ وارد می شود، و در آنجا زنانی را می یابد که بین 20 تا 30 سال سن داشتند، و 9 نفرشان از فریب خود برای سفر به اسپانیا و بدرفتاری احساسی و تهدید به خشونت به پلیس شکایت کردند.

پلیس زنان و کودکان آنها، که از 9 ماهه تا 7 ساله بودند، را به پناهگاهی در نزدیکی این ویلا منتقل می کند و شجاعی هم به قید وثیقه آزاد می شود.

گفته می شود که شجاعی این زنان، که بیشترشان از کشورهای روسیه، مغولستان و قزاقستان هستند، را در زمانی که مشغول تحصیل مانکنی در لندن بودند ملاقات کرده است.

این زنان به پلیس گفتند که شجاعی با وعده یافتن شغل، آنها را به اسپانیا کشانده است. پلیس اسپانیا هم اکنون با اسکاتلندیارد، پلیس بریتانیا، در حال مشورت است.

ویلای شجاعی بنام "کاسا ساف" 10 اتاق خواب دارد و بر روی تپه ای در شهر ماربیلای اسپانیا قرار دارد.

زنان به پلیس گفتند فقط در همراهی با کارکنان ساختمان اجازه خروج از خانه را داشتند. آنها گفتند که شجاعی تهدید کرده بود در صورت نافرمانی تلافیش را سر کودکان و خانواده هایشان در آورد.

اما یکی از کارکنان خانه به پلیس گفت فکر نمی کند که این زنان برخلاف میلشان در آنجا نگهداشته شده باشند. او گفت: "آنها هر صبح بدون هیچ مشکلی کودکان خود را با ماشین به مدرسه می بردند. من فقط آنچه را که در طول روز می گذشت می دیدم. من نمی دانم شبها چه اتفاقی می افتاد."

یکی از همسایه ها به روزنامه "تلگراف" بریتانیا گفت: "این زنان جوان، زیبا و معمولا خیلی خوش لباس بودند."

"آنها همیشه با یکی از کارکنان، که هم راننده یک ماشین 4در4 بود و هم محافظ شخصی، از خانه خارج می شدند. آنها علاقه ای به معاشرت با همسایه ها نداشتند، اما هرگز گمان نمی کردم که برخلاف میلشان در آن خانه باشند. بغیر از یکی دونفر بقیه خوشحال بنظر می رسیدند."

"ما به ندرت این مرد را که پلیس بازداشت کرد می دیدیم، او هم خیلی که کم ظاهر می شد."

گفته می شود آقای شجاعی با یکی از این زنان، 33 ساله، اهل کشور دانمارک و مادر دو کودک،ازدواج کرده است، اما هنوز معلوم نیست که آیا این زن هم در میان شاکیان است یا خیر. شجاعی تمامی این اتهامات را رد می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید