"دلواپسان" مخالف توافق هسته‌ای ژنو روز یکشنبه مقابل مجلس ایران تجمع می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اصولگرایان «دلواپس» مخالف توافق هسته‌ای ژنو میان ایران و گروه ۱+۵، قرار است یکشنبه ۱۱ می‌(فردا) مقابل مجلس شورای اسلامی ایران در میدان بهارستان تجمع کنند.

این دومین تجمع خیابانی مخالفان توافق هسته است. تجمع نخست روز جمعه و پس از نماز جمعه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری اصولگرای «دانشجو» مهدی زینالو، دبیر کمیته دانشجویی «حفظ و توسعه دستاوردهای هسته‌ای» گفته که این تجمع یک‌شنبه با حضور «تشکل‌های دانشجویی» برگزار خواهد شد.

زینالو هدف از برگزاری این تجمع را تاکید بر اصل ۷۷ قانون اساسی و ضرورت اطلاع مجلس از جزئیات مذاکرات هسته‌ای اعلام کرده است.

بیش از ۱۰۰ دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم با حمایت از این تجمع «بر لزوم ورود جدی نمایندگان مردم برای نظارت بر روند مذاکرات تاکید کرده‌اند.»

جمعی از دانشجویان دانشکده «خبر» وابسته به صدا و سیمای حکومتی ایران هم با صدور بیانیه‌ای از این تجمع حمایت کرده و دیگر تشکل‌های دانشجویی را برای شرکت در این برنامه دعوت کرده‌اند.

هنوز مشخص نیست وزارت کشور با برگزاری این تجمع موافقت کرده است یا خیر.

هفته گذشته همایشی با عنوان «دلواپسیم» از سوی گروهی از منتقدان توافقنامه «ژنو» برگزار شد که بازتاب‌های فراوانی در داخل و خارج ایران داشت.

حدود ۸ ماه پیش، ایران و گروه ۱+۵ به توافقی موفقت بر سر پرونده هسته‌ای تهران، دست یافتند. برپایه این توافق، تهران بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای خود را تعلیق می‌کند و در مقابل، تحریم‌های اعمال شده بر ایران، کاهش می‌یابد.

غرب ایران را به تلاش برای دستیابی به جنگ افزارهای اتمی متهم می‌کند؛ اتهامی که تهران آن را رد کرده و می‌گوید فعالیت‌های هسته ای‌اش، صلح آمیز است.

این توافق‌ها به منظور اطمینان از صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران صورت می‌گیرد.

در داخل ایران اما بخش بزرگی از اصولگرایان مخالف توافق هستند و می‌گویند فعالیت‌های هسته‌ای باید همچون گذشته، ادامه یابد.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان، گروه ۱+۵ را تشکیل می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید