مصباح یزدی: آمریکا پرچمدار فرهنگ آزادی و بی بندوباری است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آیت الله مصباح یزدی، از روحانیون مخالف دولت روحانی، روز پنجشنبه 8 مه 2014 در قم گفت که فرهنگ جهانی بر اساس آزادی و بی بندوباری بنا شده و آمریکا پرچمدار این فرهنگ است.

از 35 سال هنوز توجه جدی به مسئله امر به معروف و نهی از منکر نشده استیزدی گفت هر انسانی نمی خواهد در قید و بند باشد، وشاید به همین دلیل است که در ایران علاقه چندانی به قانون امر به معروف مشاهده نمی شود.

یزدی در همایش راهکارهای تحقق اصل هشتم قانون اساسی گفت که بعد از گذشت 35 سال از تاسیس جمهوری اسلامی هنوز "توجه جدی به مسئله امر به معروف و نهی از منکر نشده است"، و او در ادامه گفت که شاید علت این امر بی علاقگی انسان به "قیدوبند" باشد.

او گفت که در حال حاضر در جهان "بت آزادی" پرستش می شود، و سیاستمداران کنونی ایران "جرات" مخالفت در برابر این بت جهانی را ندارند و معتقدند که "شرایط زمانه تغییر یافته و باید مطابق با آن حرکت کرد."

این روحانی مخالف دولت، سپس به انتقاد از کسانی پرداخت که به "بهانه حقوق شهروندی" قصد دارند تا "بهایی، یهودی و مسلمان را یکسان" ببینند.

حسن روحانی، رئیس جمهور کنونی ایران در جریان رقابتهای انتخاباتی از "منشور حقوق شهروندی" سخن گفت و پس از انتخاب شدن دست به تنظیم این منشور و انتشار آن زد. این منشور با مخالفت سخت روحانیون تندرو روبرو شده است.

مصباح یزدی سیاستمداران را متهم کرد برای بدست آوردن رای با "اقلیت ها" همراهی می کنند، و حتی حاضرند با "یهودی ها نیز لابی کنند."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید