فرمانده نیروی دریایی سپاه آمریکا را تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز چهارشنبه 7-5-2014 در مصاحبه ای گفته است که "نابودی نیروی‌دریایی آمریکا" یکی از اهداف ایران است.

وی در این مصاحبه افزود: "طبیعی است که ما می‌خواهیم ناوهای آمریکا را غرق کنیم".

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در این نشست خبری گفت: "در حال حاضر در نیروی دریایی سپاه هدف‌ گذاری ما 3 برابر سرعت قایق‌های تندروی آمریکایی‌هاست و نقشه راه آن نیز تنظیم شده است و اکنون که سرعت آنها 31 نات است ما به سرعت 60 نات دست یافته‌ایم".

طبق این گزارش، دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران، در حاشیه همایش ملی شناورهای تندرو، گفت: "موضوع سرعت یکی از مبنایی ترین ویژگی‌های قایق‌های تندرو است و نقش اساسی دارد".

وی افزود: "آمریکایی‌ها تا چند سال پیش بالاترین سرعتی که برای خود تصور کرده بودند 31 نات بوده و اکنون به دنبال افزایش سرعت تا 50 به بالا هستند".

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با اشاره به درگیری نیروهایی آمریکایی و ایران در سالهای 1987-1988 گفت: "آنها معتقدند که در منطقه تهدیدی علیه خودشان وجود دارد اما همه می‌دانند که منشأ تهدید، خود آمریکایی‌ها هستند. آنها معتقدند که در دو صحنه، درگیری دارند، یکی در صحنه دریا و دیگری در صحنه سایبری. آنها حتی جغرافیای خود را نیز صحنه خلیج فارس و دریای چین اعلام کرده‌اند".

وی با بیان اینکه ما به دنبال سرعت بالای 80 نات در شناورهای تندرو هستیم، اظهار داشت: کسانی که با مبانی علمی این موضوع آشنا هستند می‌دانند که این عدد، عدد دیوانه‌کننده‌ای است و از هر موضوعی در دنیا سخت‌تر است که شما سرعت بالای 80 نات داشته باشید.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه البته شناورهای مسابقه‌ ای در دنیا وجود دارند که سرعت آنها بالای 80 نات است و ما هم از آن شناورها برخورداریم، تصریح کرد: "اما اینکه یک شناور مجهز به انواع تسلیحات، سرعت بالای 80 نات داشته باشد، این یک موضوع بسیار اساسی است".

این فرمانده سپاه در پاسخ به سوالی در خصوص توانمندی نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران، در عرصه‌های نظامی گفت: "این سوال را باید از دشمنانمان بپرسید و آنها بهتر آگاهی دارند و می‌دانند که ما چقدر توانمندی داریم. دعواهای آمریکا از بعد سال 57 با ما شروع شده است که وظیفه ما نیز دفاع بوده است و ما در این دفاع، آمریکا را به خاک ذلت نشاندیم".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید