تظاهرات بسیجیان مخالف دولت در میدان فاطمی تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بیش از هزار نفر از مخالفان دولت ایران روز چهارشنبه 7 مه 2014 در مقابل وزارت کشور در میدان فاطمی تهران دست به تظاهرات زدند.

به گزارش سایت خبری انتخاب، با وجود اعلام رسمی فرمانداری و استانداری تهران مبنی بر بدون مجوز بودن این تظاهرات، "بیش از هزار تن با حضور در ضلع شمال غربی میدان فاطمی به تجمع و شعار پرداختند و سپس به سوی میدان ولی عصر(عج) به راهپیمایی پرداختند."

سایت خبری رجانیوز، از سایتهای مخالف دولت و وابسته به جبهه پایداری، روز چهارشنبه نوشت که این تظاهرات سوی "بسیج حوزه علمیه ایروانی" ترتیب داده شده بود، و این در حالی بوده که مقامات دولتی مخالفت خود با این تظاهرات را پیشاپیش اعلام کرده بودند. دیگر سایتهای خبری از حضور "انصار حزب الله" در این تظاهرات گزارش داده اند.

Advertisementرجانیوز موضوع این تظاهرات را "حجاب و عفاف" عنوان کرده و نوشت تظاهرکنندگان از دولت خواسته اند تا به آنچه که از نظر آنان "وضعیت نامناسب حجاب" است رسیدگی نماید.

به گزارش انتخاب، حضور ماموران نیروی انتظامی در محل "بسیار کمرنگ" بوده، و در یک مورد رئیس پلیس تهران ضمن گفتگو با یکی از رهبران این تظاهرات از آنها خواسته تا به این تجمع پایان دهند.

تظاهرات روز چهارشنبه در حالی از سوی عناصر تندرو برگزار می شود که چندی پیش حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، خواستار سیاستهای ملایمتر در مورد اعمال حجاب اجباری و برچیده شدن "گشت عفاف" نیروی انتظامی ایران شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید