یک دانشجو در کرمانشاه خود را به‌ آتش کشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع حقوق بشری ایران روز جمعه 2-5-2014 خبر دادند که دانشجویی از دانشگاه‌های کرمانشاه‌ بعد از ظهر روز پنجشنبه، در چهارراه‌ "پمپ گازوئیل" نزدیک میدان آزادی کرمانشاه‌ خود را به‌ آتش کشید.

به گزارش دیدبان حقوق بشر کردستان، احسان عبدی 21 ساله اهل شهر نوسود در استان کرمانشاه‌ و دانشجوی رشته‌ عمران دانشگاه‌ رازی کرمانشاه‌، به‌ دلایل نامعلومی در پمپ گازوئیل کرمانشاه‌ با استفاده‌ از مواد آتش زا خود را آتش زد.

بنابه تازه ترین خبر از این دانشجوی کرد ، وی در حالی که قرار بود به بیمارستانی در شهر اصفهان منتقل شود ، بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داده است.

طبق این گزارش مردم منطقه بلافاصله‌ پس از وقوع این حادثه‌، با پلیس و فوریت‌های پزشکی تماس گرفته و کادر درمانی، دانشجوی مذبور را به‌ بیمارستان مخصوص سوانح سوختگی کرمانشاه‌ انتقال می‌دادند اما به علت بالا بودن درصد سوختگی این دانشجو جان خود را از دست داد.

کادر پزشکی بیمارستان کرمانشاه هنگام درمان اولیه این دانشجو، اعلام کرده بود که این وی دچار 95 درصد سوختگی شده‌ و با خطر مرگ روبروست.

یک منبع مطلع به دیدبان حقوق بشر کردستان گفته است، از آنجایی که‌ استان‌های غربی کشور فاقد تجهیزات لازم برای درمان سوختگی هستند، خانواده‌ وی قبل از مرگش تصمیم داشتند که‌ فرزندشان را به‌ اصفهان انتقال دهند.

دلیل خودسوزی این دانشجو برای خانوده‌، دوستان و پلیس کرمانشاه در هاله ‌‌ای از ابهام قرار دارد.

بنابه گفته چند تن از دوستان این دانشجو، وی دقایقی قبل از اقدام به خودسوزی طی تماس هایی با دوستانش، آنان را از قصد خود آگاه‌ کرده بود.

در باره ظهور پدیده خودکشی در میان دانشجویان، یکی از فعالان حقوق بشر در کرمانشاه، ضمن هشدار نسبت به بالا رفتن میزان خودکشی در میان دانشجویان گفته است که احساس پوچی، نداشتن چشم ‌انداز مطمئن به آینده و مشکلات عاطفی از مهمترین عوامل اقدام به خودکشی است و می توان آن را نوعی اعتراض به اوضاع جامعه و مسوولان دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size