لغو همایش "اقوام و اقلیت‌ها" با حضور معاون روحانی به دستور استاندار فارس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همایش "اقوام و اقلیت‌ها" در شهر شیراز که قرار بود به دعوت انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه شیراز و با همکاری احزاب اصلاح طلب عضو شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان فارس برگزار شود، توسط استانداری فارس لغو شد.

به گزارش سایت «انصاف نیوز» علی یونسی دستیار ویژه حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در امور اقوام و مذاهب، قرار بود سخنران این همایش باشد. ولی این بار نیز استانداری فارس و فرمانداری شیراز مانع تشکیل همایش اصلاح طلبان شدند.
این همایش قرار بود در روز شنبه ۳ می ‌در دانشگاه شیراز برگزار شود.

استان فارس از تنوع قومی و زبانی ویژه ای برخوردار است در این استان افزون بر فارس ها، ترک های قشقایی، عرب های خمسه و لرها زندگی می کنند.

جمعه نیز در بدو رسیدن علی یونسی به فرودگاه شیراز، شماری از اصولگرایان با برگزاری تجمعی اقدام به سردادن شعار علیه او و اصلاح طلبان کردند.

این دومین بار است که طی ماه‌های اخیر، همایشی با حضور مقام‌های دولتی توسط استانداری فارس لغو می‌شود. پیش از این نیز یک همایش دیگر که قرار بود با حضور معصومه ابتکار معاون حسن روحانی و رئیس سازمان محیط زیست برگزار شود، لغو شده بود.

این اقدام استانداری فارس و فرمانداری شیراز در حالی صورت می‌گیرد که برگزاری همایش در محیط‌های سربسته نیازی به اخذ مجوز ندارد.

انتصاب‌های استاندار جدید یکی از موارد انتقاد اصلاح طلبان استان فارس است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید