.
.
.

هشدار درباره احتمال رسیدن قیمت دلار در ایران به مرز ۴هزار تومان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی محمد احمدی عضو کمیسیون برنامه و بودجه ایران، نسبت به احتمال صعود قیمت دلار در این کشور به مرز ۴هزار تومان، هشدار داد.

احمدی در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا گفت: «عوامل محیطی و ساختاری در نوسان بازار ارز این است که یا تقاضا به صورت واقعی بالا برود و یا عرضه واقعی دلار کم شود، اما واقعیت این است که بازار ارز در شرایط حاضر هیچ کدام از این شرایط را ندارند.»

احمدی بالا رفتن قیمت ارز را ناشی از تاثیر روانی آغاز مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها و افزایش بهای حامل‌های انرژی عنوان می‌کند که از روز جمعه به اجرا گذاشته شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران ادامه داد: «بهترین راه این است که بانک مرکزی آرام آرام و به تناسب افزایش تقاضا، عرضه ارز را در بازار افزایش دهد و آن را کنترل کند؛ چرا که در غیر این صورت قیمت دلار ممکن است به ۳۷۰۰ تا چهار هزار تومان برسد.»

در حدود یک سال آخر دولت محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران، نرخ ارز در ایران ناگهان روند شدید صعودی پیدا کرد. این صعود به صورتی بود که در عرض چند ماه نرخ ارز در ایران بیش از دو برابر و نیم شد.

پس از روی کار آمدن دولت حسن روحانی و به ویژه پس از توافق موقت اتمی این کشور با گروه ۱+۵، قیمت ارز در ایران پایین آمد و به حدود ۳ هزار تومان رسید. اما چند هفته است که بار دیگر قیمت ارز در ایران، روند صعودی به خود گرفته است.