.
.
.

۸۶ زن و مرد ایرانی محکوم به اعدام در مالزی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مرتضی جاودان کنسول جمهوری اسلامی ایران در مالزی، از وجود ۸۶ زن و مرد ایرانی محکوم به اعدام در زندان های مالزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا)، آقای جاودان روز جمعه ۲۵ آوریل از کاهش ورود افراد خلافکار از ایران به این کشور جنوب شرق آسیا و کاهش زندانیان ایرانی خبر داد و این کاهش را نتیجه همکاری تهران و کوالالامپور و سختگیری مرزهای هوایی دانست.

مرتضی جاودان طی نشستی با خبرنگاران در محل سفارت ایران در کوالالامپور سخن می گفت، اظهار داشت: «اکثریت جامعه ایرانی در مالزی را دانشجویان، تجار و افراد تحصیل کرده تشکیل می دهند.»

وی گفت: «متاسفانه گروه اندکی از افراد خلاف کار عظمت جامعه ایرانی در مالزی را تحت الشعاع قرار داده و اعمال آن ها باعث شده است چهره مناسبی از ایرانیان در این کشور ارائه نشود.»

وی یکی از چالش های سال های گذشته مقامات ایرانی در مالزی را زندانیان ایرانی در این کشور دانست و گفت که در حال حاضر ۲۲۱ ایرانی در ۱۲ زندان مالزی دربند هستند.

وی با اعلام این که ۳۱ نفر از این زندانیان زن و ۱۹۰ نفر مرد هستند، گفت که شش نفر از زنان و ۸۰ نفر از مردان زندانی ایرانی در مالزی به اعدام محکوم شده اند.

به گفته جاودان: «بیشتر زندانیان ایرانی متهم به قاچاق مواد مخدر هستند و اکثریت آن ها طعمه افراد سودجو و قاچاقچی شده اند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم