.
.
.

احمد خاتمی: روحانی باید محکم به دهان اوباما بزند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد خاتمی خطیب نماز جمعه ۲۵ آوریل تهران از حسن روحانی رئیس جمهوری ایران خواست محکم به دهان باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا بزند.

به گزارش منابع خبری ایران، احمد خاتمی گفت: «وقتی رییس‌جمهور آمریکا حرف‌های نادرست می گوید رییس‌جمهور ما محکم باید به دهن او بزند. مردم ما مسئولین شجاع و با حماسه را دوست دارند.»

خطیب نماز جمعه تهران افزود: «مسئولان آمریکایی از کارتر تا اوباما در پی براندازی حکومت جمهوری اسلامی ما بودند و مدام دارند زهرشان را می‌ریزند. قرار بود پس از توافقنامه ژنو آنها مثل بچه آدم حرف بزنند ولی دیدیم که سه تحریم و پانزده بار تهدید نظامی پس از این توافقنامه انجام شد.»

اشاره خاتمی به توافق نامه هسته ای موقت میان ایران و جامعه جهانی است که حدود ۸ ماه پیش امضا شد. بر پایه این توافقنامه قرار شد ایران بخشی از فعالیت های هسته ای خود را به حال تعلیق در آورد و در مقابل، غرب تحریم های اعمال شده بر تهران را کاهش دهد.

احمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه ادامه داد: «جدیدا هم ساختمان بنیاد علوی که یک بنیاد خیریه بود و هیچ ربطی نیز به دولت ایران نداشت را مصادره کردند. کاخ سفید هم موافقت کرده تا درآمد حاصل از فروش این خیریه در راه به تعبیر آنان آسیب‌دیدگان از حملات تروریستی ایران خرج شود.»

وی با بیان این‌که مسئولان مذاکره‌کننده ما نباید به دشمنان اعتماد کنند، گفت: «وقتی رییس‌جمهور آمریکا حرف‌های نادرست می‌زند رییس‌جمهور ما باید محکم به دهن او بزند. منطق آقایان این نباشد که جواب بدی را با خوبی بدهند. این مساله فقط برای امور داخلی است. در مواجهه با دشمنان خارجی سنگ را باید به همان جایی پرتاب کنید که آمده است.»

خاتمی افزود: ب«رخی‌ها می‌گویند اگر مذاکرات شکست بخورد نظام شکست خورده و بدون ارتباط با آمریکا حکومت ایران نمی‌تواند باقی بماند. همه اینها حرف است. نظام ما محکم است، شما مردم نیز مقاوم هستید، شما همان کسانی هستید که هشت سال تمام با دولت‌های استکبار جنگیده‌اید پس قطعا پیروز میدان شما خواهید بود.»

وی در ادامه گفت: «ولی به شرط آنکه به خدا ایمان داشته باشید و از او یاری بخواهید. عده‌ای می‌گویند تا چه وقت باید بگوییم مرگ بر آمریکا. من در جواب می‌گویم تا وقتی که دشمن وجود دارد جهاد هم ادامه دارد.»