.
.
.

سازمان ملل اقدامی برای پذیرش ابوطالبی به عنوان سفیر ایران نمی‌ کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیته روابط میزبان سازمان ملل متحد روز سه شنبه 22-4-2014 اعلام کرد در زمینه پذیرش حمید ابوطالبی نماینده پیشنهادی ایران به سازمان ملل متحد، اقدامی صورت نمی گیرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کمیته سازمان ملل متحد پس از شنیدن نظرات دو طرف ایرانی و آمریکایی اعلام کرد که اقدامی در زمینه مخالفت آمریکا با اعطای روادید به "حمید ابوطالبی" نماینده پیشنهادی ایران به سازمان ملل متحد نخواهد کرد.

کمیته روابط با کشور میزبان می تواند یک توصیه به مجمع عمومی با 193 عضو یا به دفتر حقوقی سازمان ملل متحد داشته باشد.

باراک اوباما، رئيس جمهوری آمریکا در تاریخ 18 آوریل قانون منع ورود حمید ابوطالبی به ایالات متحده به عنوان نماینده دائم ایران در سازمان ملل را امضا کرد.

دلیل عدم اعطای روادید به ابوطالبی به حادثه اشغال سفارتخانه امریکا توسط "دانشجویان پیرو خط امام" در سال 1979 در تهران برمی گردد. واشینگتن می گوید ابوطالبی یکی از دانشجویانی بود که با اقدام "تروریستی" 52 آمریکایی را به مدت 444 روز به گروگان گرفتند.

نیکلاس امیلیو، سفیر قبرس به خبرنگاران گفت که این موضوع همچنان در دستور کار قرار دارد و در صورت لزوم دوباره مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در همین حال استفان دوجاریس، سخنگوی سازمان ملل متحد، با توضیح اینکه ایالات متحده تاکنون با اعطای روادید به نمایندگان کشورها نهایت همکاری را کرده است، به خبرنگاران گفت:" اما مسئله عدم صدور روادید به حمید ابوطالبی، تا آنجا که ما می دانیم یک مورد منحصر به فرد است که شامل وی شده است. "