.
.
.

حملات سنگین مخالفان دولت در آستانه افزایش قیمت بنزین در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالیکه قرار است از ساعت 12 نیمه شب چهارشنبه 23 آوریل 2014، قیمتهای جدید بنزین اعلام شود، یکی از نمایندگان مخالف از "تمام شدن" فرصت دولت و شدیدتر شدن انتقادات می گوید.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، و به نقل از بیژن حاج محمد زاده، رییس اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور، از نیمه شب چهارشنبه، نرخ جدید بنزین یارانه ای لیتری 700 تومان و بنزین آزاد لیتری 1000 تومان خواهد بود. این افزایشی 40 تا 75 درصدی نسبت به قیمتهای قبلی است، و به گزارش رسانه های داخلی از هم اکنون وضعیت جایگاههای سوختگیری خودروها از حالت عادی خارج شده است.

افزایش قیمت بنزین در راستای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها انجام می شود، و دولت روحانی در ماههای اخیر در کار سازمان دادن این مرحله و کاستن از هزینه های دولت در ارتباط با پرداختهای نقدی به شهروندان بوده است.

در شرایطی که هنوز چند و چون انجام این مرحله به درستی از سوی دولت روشن نشده است، در روزهای اخیر مخالفان دولت در مجلس حملات تندی را به دولت آغاز کرده اند.

روح الله حسینیان، عضو ارشد جبهه پایداری و نماینده تهران در مجلس ایران، روز چهارشنبه در دیدار با رسانه ها گفت که تا فروردین به دولت "فرصت" داده و از این به بعد "انتقاد از دولت را شدیدتر" خواهد کرد.

حسینیان که در دولت محمود احمدی نژاد مشاور سیاسی و امنیتی او را بعهده داشت، دولت روحانی را متهم کرد که به "مجموعه ای از فتنه گران و اصلاح طلبان افراطی" تبدیل شده است.

او به برگزاری مراسم روز زن از سوی همسر رییس جمهور پرداخت و آنرا "بدعتی" دانست که روحانیت باید در برابر آن بیایستد. همسر رییس جمهور ایران به مناسبت روز زن مراسمی را با حضور مهمانان خارجی در کاخ سعدآباد تهران برگزار کرد.

حسینیان گفت که فیلم این مراسم را در اختیار دارد و چنانچه دولت اقدام به چاپ عکسهای این مراسم نکند، این فیلم را در اختیار رسانه ها قرار خواهد داد.

او ضمن حمایت از دولت محمود احمدی نژاد گفت آن حکومت را "از لحاظ پایه خاص" قبول داشته، اما با حکومت روحانی "از لحاظ مبنا" مخالف است.