.
.
.

تذکر نمایندگان مجلس به روحانی برای برگزاری مراسم روز زن در کاخ سعدآباد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تعدادی از نمایندگان پارلمان ایران روز سه شنبه 22-4-2014 در باره برگزاری مراسم روز زن که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه توسط همسر روحانی در کاخ سعد آباد برپا شد، تذکر داده و مراسم را "اشرافی" توصیف کردند.

در جلسه علنی مجلس که روز سه شنبه به ریاست حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس تشکیل شد، ابو ترابی پس از سخنرانی در باره گزارش باهنر درباره اقتصاد مقاومتی، روز زن را تبریک گفت. اما پس از او برخی از نمایندگان در انتقاد از روحانی اظهار داشتند : "آیا می‌توان شعار صرفه‌ جویی در مصرف و پیشنهاد انصراف از دریافت یارانه به مردم داد و در کاخ سعدآباد به عنوان روز زن مهمانی "اشرافی" گرفت و از بیت‌المال هزینه کرد".

به گزارش روزنامه کیهان، یکی از منتقدان روحانی حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران بود وی در نطق میان‌ دستور خود در سخنانی گفت:" آقای رئیس‌ جمهور شما قرار بود در مدت 100 روز تحول اساسی در اقتصاد به وجود آورید. شما قول دادید که در اقتصاد قانونی رفتار کنید. شما در تحلیل‌تان 20 درصد مشکلات اقتصادی را به تحریم‌‌ها ربط می‌دادید و 80 درصد آن را مربوط به بی ‌برنامگی‌‌ها و بی‌ درایتی‌‌ ها می‌ دانستید".

وی افزود: "برادرم ظاهرا کلید چوبی را به قفل آهنی می ‌زنید و یا کلید را وارونه می‌چرخانید".

حسینیان در ادامه اظهار داشت: "آقای رئیس‌جمهور قرار بود هم چرخ زندگی مردم و هم سانتریفیوژ‌‌ها بچرخد. البته چرخ زندگی می‌ چرخد، اما نه بهتر از قبل بلکه بدتر و یا لااقل مطابق گذشته می‌ چرخد، اما آنچه لنگ لنگان می‌چرخد و منتظر فرمان توقف است، سانتریفیوژ است و آنچه که کمتر می ‌چرخد لبنیات و مایحتاج اولیه زندگی مردم بر سر سفره مستضعفان است".

وی تصریح کرد:"آقای رئیس‌جمهور، قرار بود پاسپورت ایرانی در خارج از کشور محترم شمرده شود اما اکنون به خاطر کوتاه آمدن‌ها، حتی پاسپورت سیاسی مسئولان جمهوری اسلامی ایران نیز از احترام افتاده است و آمریکایی‌‌ها "گستاخانه" و برخلاف قوانین بین‌المللی، نماینده دولت را نیز در مقر سازمان ملل راه نمی‌دهند که این یک بی‌احترامی بی‌سابقه است".

حسینیان اضافه کرد:" آنچه بیش از هر چیز موجب نگرانی بنده شده است، دخالت همسران و خانواده‌های مسئولین در امور کشور و بیت‌المال است. همسر رئیس‌جمهور اگر می‌خواهد جشن بگیرد، در خانه خود که هم بزرگ و هم جادار است جشن بگیرد. در مسجد و حسینیه جشن بگیرد نه در کاخ‌های متعلق به ملت. فاطمه زهرا(س) دارای شئونی است و با آواز و رقص و امثال اینها تناسب ندارد".

در پایان جلسه علنی مجلس شورا، 11 نماینده مجلس به دلیل برگزاری مهمانی اشرافی در کاخ سعدآباد به مناسبت روز زن به رئیس‌جمهور تذکر دادند. طبیب‌زاده نوری، اخوان بیطرف، عمرانی، آلیا، سالک، کوثری، آصفری، موسوی لارگانی، حیدری طیب، قاضی‌زاده هاشمی و خسروی نمایندگان تهران، اصفهان، سمیرم، سیستان، تهران، اراک، فلاورجان، کرمانشاه، مشهد و سمنان به رئیس‌جمهور تذکر دادند که آیا می‌توان شعار صرفه‌جویی در مصرف و پیشنهاد انصراف از دریافت یارانه به مردم داد و در کاخ سعدآباد به عنوان روز زن مهمانی اشرافی گرفت و از بیت‌المال هزینه کرد.

جلسه علنی روز گذشته مجلس با اعلام علی لاریجانی رئیس مجلس خاتمه یافت. قرار شد که نشست علنی بعدی را امروز چهارشنبه ساعت 8 صبح برگزار کنند.