.
.
.

یک خواننده زن مصری برای دیپلماسی ایران دردسر ساز می شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با انتشار تصاویر حضور یک خواننده زن مصری در مراسم نوروزی دفتر حافط منافع ایران در قاهره این مساله می رود تا برای وزرات خارجه ایران و شاید دولت حسن روحانی دردسر ساز شود .آلبا کلر، خواننده زن نه چندان مشهور مصری که بیشتر کلیپ هایش دربرگیرنده رقص با لباس های بدن نما و کوتاه است، عکس های خود در کنار مجتبی امانی رئیس دفتر حافظ منافع ایران در قاهره را روی صفحه فیس بوک خود منتشر کرده است.

وی می گوید که در مراسم عید نوروز امسال که در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در قاهره برگزرا شد، شرکت کرده و از سوی دیپلمات های ایرانی به گرمی مورد استقبال قرار گرفته است.

بر اساس برخی رسانه های مصری آلبا کلرد ایرانی-ترک تبار است، اما هم اکنون تابعیت آمریکایی دارد و با لهجه عربی مصری ترانه می خواند.


معمولا نمایندگی های رسمی ایران در خارج از کشور بویژه سفارت خانه های این کشور مانع ورود زنان بدون حجاب می شوند . هنوز هیچ واکنش رسمی از سوی وزارت خارجه ایران یا دفتر حافظ منافع ایران در قاهره منتشر نشده است.

این درحالی است که "امید حبیبیان" طی گزراشی در سایت فارسی فرانس 24 اعلام کرد که با دفتر حافظ منافع ایران در قاهره درباره حضور این خواننده در مراسم نوروز امسال تماس گرفته اما آنها مدعی شده اند که چنین خواننده ای با این نام را نمی شناسند.آنها در عین حال گفته اند که « ما معمولا همه کسانی را که ایرانی تبار هستند به مراسم عید نوروز دعوت می کنیم.»