کتاب "هاشمی در سال 88"، بعد از 2 سال توقیف، منتشر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کتاب "هاشمی در سال 88" که اختصاص به حواث این سال و مواضع هاشمی رفسنجانی دارد، پس از دو سال و نیم توقیف، منتشر شد و قرار است در نمایشگاه کتاب سال جاری رونمایی شود.

این کتاب که به قلم رضا صنعتی است، از سوی انتشارات سلمان فارسی منتشر شده است.

به گزارش سایت انتخاب، این کتاب در سال 1390 برای دریافت اجازه نشر به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قم ارسال شد. اما در طول ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، وزارت ارشاه با چاپ آن موافقت نکرد.

بعد از روی کار آمدن دولت حسن روحانی در مرداد ماه سال گذشته، و سیاستهای جدید علی جنتی وزیر ارشاد کابینه روحانی، این کتاب مجوز چاپ را در اسفند ماه 1392 بدست آورد.

کتاب «هاشمي در سال 88» گزارشي جامع از مواضع آيت الله هاشمي رفسنجاني از ابتداي فروردين 1388 تا پايان اسفند ماه اين سال است. سال 88 مصادف با انتخابات دوره دوم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، و اعتراضات گسترده جنبش موسوم به "سبز" متشکل از هواداران میر حسین موسوی کاندید رقیب احمدی نژاد در آن انتخابات بود.

این کتاب با عناوینی نظیر "طرح دولت وحدت ملي ، علت نگارش نامه به مقام معظم رهبري، راهکارهای وی برای حوادث پس از انتخابات، امتناع از اقامه نمازجمعه تهران وعدم حضور در مراسم تنفيذ و تحليف احمدی نژاد" به بیان نقطه نظرات هاشمی در باره حوادث این سال می پردازد.

كتاب «هاشمي در سال 88» در 464 صفحه وزيري با قيمت 18500 تومان توسط انتشارات سلمان فارسي منتشر شده، که برای اولین بار در نمايشگاه بين‌المللي كتاب رونمايي و در غرفه انتشارات دفتر نشر معارف انقلاب عرضه خواهد شد

بیشترین بازدید موضوعات مهم