فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • روحانی: ما تفاوتی بین مذاهب، اقوام و جنسیت قائل نیستیم

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در سفر به استان سیستان و بلوچستان روز سه شنبه 15 آوریل 2014 گفت که در ایران هیچ تفاوتی بین پیروان مذاهب، اقوام و جنسیت وجود ندارد.

  روحانی در سومین سفر استانی خود روز سه شنبه وارد زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان شد. این استان یکی از محروم ترین استانهای ایران بحساب می آید.

  روحانی در زاهدان گفت "محرومیت و نا امنی" چهره واقعی این استان نیست و وعده برنامه های توسعه علمی و فناوری برای این استان را داد.

  بیشتر جمعیت استان سیستان و بلوچستان را پیروان اهل سنت تشکیل می دهند و این استان در ماههای اخیر شاهد تنشهایی میان جمعیت سنی با مقامات تماما شیعه دولت مرکزی ایران بوده است. در آخرین این تنشها 5 مرزبان ایرانی که توسط یک گروه مسلح سنی به گروگان گرفته شده بودند، هفته گذشته 4 نفر از آنها با میانجیگری ریش سفیدان این استان آزاد شدند.

  روحانی هرگونه تبعیض علیه اقلیت سنی در ایران را رد کرد و گفت بر اساس قانون اساسی ایران " ما در این کشور شهروند درجه دو نداریم و در این کشور شایسته‌سالاری حاکم است."

  او در پاسخ به انتقادها در مورد عدم انتصاب مدیران ارشد دولتی از اقلیت سنی کشور گفت: "من خوشحالم که در این استان هم معاون استاندار شیعه و هم از اهل سنت داریم. من خوشحالم که هم فرماندار شیعه و هم فرماندار اهل سنت و هم فرماندار مرد و هم فرماندار زن داریم."

  روحانی در مورد برنامه های عمرانی استان به توسعه معادن، گازرسانی، توسعه بندر چابهار و احداث راه آهن چابهار-زاهدان نیز اشاره کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران