.
.
.

احتمال انتخاب عباس عراقچی به نمایندگی ایران در سازمان ملل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه اسراییلی یدیوت اهارونوت یکشنبه 13 آوریل 2014 اعلام کرد که حسن روحانی در حال بررسی گزینه های دیگر بجای حمید ابوطالبی، برای پست نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد است. این در حالی است که دولت آمریکا از صدور روادید برای ابوطالبی خودداری کرد است.

به گفته اهارونوت، عباس عراقچی، یکی از گزینه های روحانی برای تصدی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد است. عراقچی هم اکنون معاونت محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه، و ریاست تیم مذاکره کننده اتمی ایران را به عهده دارد.

سایت خبری تابناک هم یکشنبه اعلام کرد " طی یکی دو روز اخیر زمزمه هایی مبنی بر احتمال جدایی (عراقچی) وی از تیم مذاکره کننده هسته ای و به عهده گرفتن مسئولیتی جدید به گوش می رسد."

عراقچی در روزهای گذشته و پس از اعلام دولت آمریکا در عدم صدور ویزا برای ابوطالبی به رسانه گفته بود که احتمال معرفی فرد جدیدی برای نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد منتفی است. اما اکنون به نوشته تابناک خود او "جدی ترین گزینه" برای این پست بشمار می رود.

تابناک می نویسد: "عراقچی به عنوان یک دیپلمات برجسته، قوی و باسابقه که در عرصه بین المللی نیز از شهرت و خوشنامی برخوردار است، می تواند گزینه ای بسیار مناسب و شاید بهترین گزینه برای سمتی مهم همچون نمایندگی ایران در سازمان ملل باشد."