فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • برملا شدن تلاش ایران برای گسترش دخالت هایش در یمن

  منبع: صنعا- عبدالعزیز الهیاجم

  منابع آگاه امنیتی در یمن فاش کردند که مقامات این کشور به اطلاعاتی درباره تصمیم گروههای هم پیمان ایران در یمن بویژه حوثی های مسلح و نیز گروه جدایی طلب جنبش جنوب یمن به رهبری علی سالم البیض ، درباره گسترش فعالیت هایشان ، دست یافته اند.

  این منابع در گفت و گو با العربیه.نت بیان داشتند که دو گروه حوثی های مسلح و جنبش جنوب یمن در سال 2014 با حمایت ایران به فعالیت هایی از جمله برگزاری تظاهرات غير مساملت آمیز اقدام خواهند کرد.

  بر اساس این گزارش هوادران جنبش جنوب یمن به رهبری البیض که از حمایت ایران برخوردار است ، قصد دارند در 27 آوریل جاری ، 21 و 22 ماه می و7 ژوئیه به تظاهرات بپردازند.

  آخرین تظاهرات جنبش جنوب یمن به خشونت کشیده شد که در پی آن شماری از نیروهای نظامی و طرفداران علی سالم البیض کشته یا زخمی شدند.

  یک منبع امنیتی که نخواست نامش فاش شود ، گفته است که تظاهرات گروه جنبش جنوب مسالمت آمیز نخواهد ماند، بلکه به درگیری و خشونت کشیده خواهند شد. به گفته وی طرفداران البیض به مراکز امنیتی و پلیس حمله خواهند کرد.

  وی درباره گروه حوثی ها بیان داشت که این گروه مسلح که از حمایت ایران برخودار است فعالیت های خود را در مناطق "الجوف"، "عمران" و "حومه صنعا" گسترش خواهند داد . به گفته این منبع، حوثی ها در این مناطق از حالت دفاع به حالت هجوم تغییر موضع داده اند.

  منصور هادی رئیس جمهور یمن چند روز پیش ایران را رسما به دخالت در امور کشورش متهم کرد و از مقامات تهران خواست تا در سیاستهای اشتباه خود در باره یمن تجدید نظر کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران