فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • افشای قتل یک گروگان از پرسنل پزشکی در سیستان و بلوچستان

  منبع: دبی – العربیه.نت فارسی

  حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان در مجلس شورای ایران، از کشته شدن گروگانی در مناطق مرزی استان سیستان و بلوچستان به دست "جیش العدل" که آن را «گروه تکفیری» توصیف کرده پرده برداشت.

  به گفته وی پیش از آن، نام و حادثه به گروگان گرفته شدن او در رسانه‌ها منعکس نشده بود.

  به گزارش خبرگزاری ایلنا، شهریاری سه شنبه ۸ آوریل در صحن علنی مجلس شورای ایران گفت: «لازم می‌دانم ابتدا شهادت شهید دانایی فر از پرسنل عزیز مرزبانی و شهید باقری از پرسنل زحمت کش بهداشت و درمان که چندی پیش توسط اشرار به گروگان گرفته شده بود، تسلیت بگویم.»

  دانایی فر یکی از پنج مرزبان ایرانی است که حدود سه ماه پیش توسط جیش العدل در مناطق مرزی استان سیستان و بلوچستان با پاکستان، ربوده شده بود. جیش العدل او را در واکنش به اعدام علی نارویی یکی از فعالان بلوچ در زندان‌های ایران، اعدام کردند.

  چهار تن دیگر از مرزبانان با وساطت روحانیون اهل سنت ایران و در راس آن‌ها مولوی عبد الحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان آزاد و یکشنبه وارد ایران شدند. اما تا کنون در رسانه‌ها نامی از «باقری» به میان نیامده بود.

  نماینده زاهدان در مجلس ایران در ادامه گفت: «این عزیزان توسط گروههای تکفیری به شهادت رسیدند که اسم آن را باید جیش الظلم گذاشت، و این‌ها گروههایی هستند که در داخل پاکستان حضور دارند و ما در چند روز گذشته شاهد بودیم، که دولت پاکستان به کرات اعلام کرد که این نیرو‌ها در داخل خاک پاکستان نیستند.»

  شهریاری با این گفته که تاکنون «هزاران شهید بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مرزهای ما توسط گروههای تکفیری به شهادت رسیدند»، تصریح کرد: «متاسفانه دیپلماسی خارجی جمهوری اسلامی ایران در این خصوص بسیار بد عمل کرده است و متاسفانه در عملیات اخیر هم ایرادات بسیاری داشت.»

  وی ابراز امیدواری کرد که پس از آزادی مرزبانان ایرانی به طور جدی به این مسئله پرداخته شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران