.
.
.

احتمال اعدام یک زن ایرانی-بریتانیایی در زندان اوین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رویا نوبخت، یک زن ایرانی- بریتانیایی پنج ماه است که به اتهام توهین به اسلام در زندان اوین بسر می برد و ممکن است با مجازات اعدام روبرو شود.

روزنامه ایندیپندنت، چاپ بریتانیا، روز پنجشنبه 3 مارس گزارش داد نگرانی ها از سلامت رویا نوبخت 47 ساله، که به اتهام "توهین به مقدسات اسلامی" در زندان اوین بسر می برد، بالا گرفته است. مجازات چنین اتهامی در ایران می تواند اعدام باشد.

وزارت خارجه بریتانیا گفته است که "فورا" مورد این خانم را تحت بررسی گرفته، اما به خاطر نداشتن سفارت در ایران مذاکره در این مورد با مشکل روبروست.

خانم نوبخت شش سال است که در بریتانیا زندگی می کند، و 5 ماه پیش برای دیدن خانواده به ایران می رود. او هنگام فرود هواپیما در فرودگاه شیراز، توسط پلیس دستگیر و روانه زندان اوین در تهران می شود.

داریوش تقی پور، شوهر خانم نوبخت، که هم اکنون در ایران است گفت که دستگیری همسرش بخاطر اظهاراتی بوده که او در فیسبوک و در باره دولت ایران انجام داده است.

انعکاس خبر دستگیری خانم نوبخت در رسانه های بریتانیا بعد از آن صورت می گیرد که شوهر او با نماینده مجلس بریتانیا از حوزه انتخابی محل زندگی آنها تماس می گیرد و تقاضای رسیدگی به وضع همسرش را می نماید.