.
.
.

هتلی در ارمنستان۵۰ ایرانی را به دلیل عدم تسویه حساب گرو نگهداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از ماجرای کلاهبرداری یک آژانس گردشگری و آوارگی ۱۷۰ ایرانی در ترکیه، این بار یک هتلداری در ارمنستان ۵۰ نفر ایرانی را به دلیل عدم تسویه حساب آژانس گردشگری، گرو نگهداشت.

به گزارش خبرگزاری فارس، پیش از تعطیلات نوروزی بمباران تبلیغات آژانس‌های گردشگری برای سفرهای خارجی، عده‌ای از مردم را برای سفر به کشورهای همسایه ایران ترغیب کرد.

اما ظاهراً تفاوت قیمت نه چندان زیاد این تورهای خارجی با تورهای داخلی بی‌علت نبوده، چنانکه از ابتدای سال جاری شمسی، اوضاع ایرانی‌ها در این تورهای خارجی با توجه به خدماتی که دریافت می‌کنند، اندک و قابل تأمل است.

در هفته نخست تعطیلات نوروزی امسال ۱۷۰ ایرانی به دلیل عدم انجام تعهدات آژانس گردشگری در آنتالیای ترکیه آواره شدند و برای بازگشت به ایران به مشکلاتی برخوردند که در ‌‌نهایت نیز با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران با دادستان تهران، شعبه کشیک دادسرای عمومی و انقلاب تهران و رئیس کل دادگستری استان تهران مکاتباتی برای ممانعت از خروج مدیر عامل و اعضای هیات مدیره آژانس متخلف الیزه پرواز از کشور و مسدود کردن حساب بانکی شرکت و اعضای هیئت مدیره انجام شد.

این بار نیز ۵۰ نفر از مسافران مشهد که برای تور ارمنستان ثبت نام کرده بودند نیمه نخست تعطیلات نوروز به ارمنستان سفر می‌کنند اما زمان پایان سفر و هنگام خروج از هتل توسط هتلدار ارمنستانی گرو نگهداشته می‌شوند تا آژانس گردشگری، هزینه هتل را به طور کامل پرداخت کند.

طبق اطلاعات به دست آمده ظاهراً آژانس گردشگری ایرانی با نفر سومی در ارمنستان قرارداد بسته بوده تا مبلغ هتل را واریز کند که این اقدام انجام نشده بوده و مسافران ایرانی دچار مشکل می‌شوند.

سفر این ۵۰ ایرانی از مشهد به ارمنستان بیست و نهم اسفندماه انجام شد که ناهماهنگی‌ها و قراردادهای آژانس گردشگری با افراد فاقد صلاحیت، باعث بروز مشکلات برای آن‌ها شده است.