امنیت ۳۰۰ کیلومتر از مرزهای سیستان و بلوچستان به سپاه واگذار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش‌ها حاکی از آن است که ۳۰۰ کیلومتر ازماموریت تامین امنیت مرزهای استان سیستان و بلوچستان ایران، به سپاه پاسداران واگذار شد.

به گزارش سپاه نیوز، پس از کشته شدن ۱۴ تن از مرزبانان ایران و نیز ربوده شدن۵ مرزبان دیگر توسط گروه جیش العدل، «با توجه به تصمیم گیری‌ها و هماهنگی‌های به عمل آمده به منظور تداوم اقدامات مؤثر در مقابله با تهدیدات مرزی ناشی از برخی تلاش‌ها و فعالیت‌های افراد مسلح در نوار مرزی استان سیستان و بلوچستان، مأموریت تأمین امنیت مرزی ۳۰۰ کیلومتر از منطقه سراوان به قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه واگذار شد.»

بنا بر این گزارش «در پی واگذاری مأموریت مرزبانی و تأمین امنیت مرزی منطقه سراوان در استان سیستان و بلوچستان به نیروی زمینی سپاه، پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از میزان آمادگی نیروهای قرارگاه قدس برای اجرای این مأموریت بازدید به عمل آورد.»

جیش العدل چند روز پیش یکی از مرزبانان ربوده شده را اعدام کرد. این گروه تهدید کرده است در صورت براورده نشدن خواسته‌هایش تا روز ۱۳ فروردین، یکی دیگر از مرزبانان را اعدام خواهد کرد.

پیش‌تر جیش العدل در بیانیه‌ای خود را حامی حقوق سنی‌ها در ایران قلمداد کرده و اعلام داشته که «خواستار متوقف کردن کشتار مردم سوریه توسط سپاه قدس ایران» است.

این گروه بلوچ پیش‌تر جمشید دانایی فر یکی از نظامیان ربوده شده را اعدام کرده و در آخرین بیانیه خود تاکید کرده که جسد وی را در آزای تحویل گرفتن اجساد ۵۰ تن از افراد اعدام شده این گروه تحویل خواهد داد.

جیش العدل در ۶ فوریه سال جاری میلادی پنج مرزبان مستقر پاسگاه کهیرتوک - دشتیاری را ربوده و به عنوان اسیر به جای نامشخصی منتقل کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید