.
.
.

دولت ایران خبر کشته شدن یک مرزبان ربوده شده را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان بعد از ظهر روز دوشنبه 24 مارس 2014 خبر اعدام یکی از مرزبانان ربوده شده ایرانی توسط گروه جیش العدل را تایید کرد.

علی اصغر میرشکاری روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: "بر اساس تحقیقات به عمل آمده خبر شهادت یکی از پنج مرزبان ایرانی تایید شده است."

گروه شبه نظامی "جیش العدل" روز یکشنبه در وبسایت خود اعلام کرد یکی از مرزبانان ایرانی ربوده شده را اعدام کرده است.

وبسایت عدالت نیوز وابسته به گروه جیش العدل ضمن انتشار بیانیه ای اعدام یکی از سربازان ربوده شده ایرانی به نام گروهبان جمشید دانایی فر، را اعلام کرد. این گروه در بیانیه خود آورده که این اعدام در پاسخ به کشته شدن علی نارویی، یکی از اعضای جیش العدل در زندان جمهوری اسلامی بوده است.

این گروه ادعا می کند که برای احقاق حقوق جمعیت اهل سنت ایران علیه حکومت شیعی ایران مبارزه می کند.

این گروه به دولت ایران 10 روز مهلت داده، تا با خواسته هایش موافقت کند، و در غیر این صورت یکنفر دیگر از سربازان ربوده شده را اعدام خواهد کرد.

جیش العدل یک گروه تندرو اسلامگرای سنی است که در استان سیستان و بلوچستان ایران دست به اقدامات مسلحانه می زند. این گروه در 18 بهمن سال گذشته 5 مرزبان ایرانی را در منطقه جکیگور در نزدیکی مرز ایران و پاکستان به گروگان گرفت.

این گروه در بیانیه اولیه خود از دولت ایران خواسته بود تا برای آزادی این 5 مرزبان، 300 نفر از زندانیان سنی مذهب را آزاد کند.

خبرگزاری فارس، پیش از ظهر دوشنبه به نقل از منابع آگاه در پاکستان، خبر اعدام این سرباز ایرانی را تایید کرد، اما در عین حال به نقل از وزارت کشور ایران خبر اعدام یک مرزبان ایرانی را تکذیب نمود. فارس به نقل از حسینعلی امیری، قائم مقام وزیر کشور و سخنگوی این وزارتخانه نوشت که این خبر مورد تایید نیست و در صورت صحت "ما در جریان قرار می گرفتیم."

امیری گفت: "5 مرزبان گروگان گرفته درحال حاضر در پاکستان و در سلامت هستند."