.
.
.

یک گردشگر ایرانی در اثر انفجار مین در کویر استان کرمان کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یکی از گردشگرانی که به همراه دوستان خود به سفر تفریحی در کویر شهداد در استان کرمان رفته بود، روز دوم فروردین ماه در اثر انفجار مین درگذشت این اتفاق سه ماه پیش نیز برای یک گردشگر دیگر افتاده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید هاشمی ۳۲ ساله یکی از کوهنوردان با سابقه روز شنبه به همراه دوستان خود در یک سفر تفریحی به کویر شهداد در استان کرمان رفته بود اما اصابت خودروی آن‌ها با یک مین در ۷۵ کیلومتری شهداد و انفجار آن باعث فوت این گردشگر شد.

بنا بر این گزارش، یکی دیگر از سرنشینان خودرو به نام محمدرضا آقایاری از ناحیه کبد و ریه به شدت آسیب دیده و در اغما است. دیگر سرنشینان خودرو هم زخمی شده است.

برادر حمید هاشمی با تایید این مطلب گفته است: «صبح روز شنبه چرخ عقب خودروی برادرم و سه سرنشین دیگر روی مین رفت و بلافاصله منفجر شد پدر و برادر بزرگم به محل حادثه رفته‌اند تا پیگیر موضوع شوند و جنازه برادرم را تحویل بگیرند.»

وی ادامه داده است: «هنوز نمی‌دانیم چرا در کویر شهداد مین بوده با این حال این مین منفجر شده و برادرم نیز در‌‌ همان لحظه انفجار فوت کرده است. از حال بقیه سرنشینان نیز خبری ندارم جز اینکه یکی دیگر از سرنشینان وضعیت بسیار وخیمی دارد.»

حمید هاشمی ۱۵ سال به حرفه کوهنوردی مشغول بوده و با یکی از آژانس‌های مسافرتی نیز در زمینه راهنمایی گردشگران همکاری می‌کرد.

پیش از این در روز ۱۱ دی ماه سال گذشته انفجار مین در کویر لوت منجر به کشته شدن امیر طالبی گل از راهنمایان کویرنوردی و مدیر موسسه کاوشگران حیات وحش پارت شده بود.