.
.
.

صدور حکم قضایی برای توقیف بیش از ۷ میلیون دلار از دارایی‌های ایران در کانادا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادگاهی در ایالت اونتاریو در کانادا، حکم توقیف بیش از ۷ میلیون دلار از دارایی‌های ایران در کانادا را صادر کرد.

به گزارش «تیک» این مبلغ شامل حسابهای بانکی و ساختمان می‌شود تا به عنوان غرامت به قربانیان تروریسم آن دسته از گروه‌های شبه نظامی پرداخت شود، که ادعا شده از سوی ایران حمایت مالی شده‌اند.

اعضای خانواده های قربانیان حمله‌های انتحاری، گروگان‌های آمریکایی که در بیروت به اسارت گرفته شده بودند، و دندانپزشکی که در حمله انتحاری و انفجار بمب در سال ١٩٩٧ در اورشلیم دچار سوختگی شدید شده بود، از جمله شاکیان و در نتیجه دریافت کننده‌های احتمالی غرامت مالی خواهند بود.

تصمیم قاضی دادگاه به منزله پیروزی بی‌سابقه‌ای برای وکلا و شاکیان این پرونده محسوب می‌شود.

«سی بی‌سی»، تلویزیون دولتی کانادا گزارش داده است بعضی از شاکیان این پرونده‌ها مدت‌ها پیش، حکم دادگاه برای دریافت غرامت‌های چندین میلیون دلاری از مقامات ایران را از دریافت کرده بودند، اما سالهادر انتظار حکم دادگاه‌های کانادا و آمریکا برای توقیف و ضبط دارایی‌های ایران در این کشور‌ها بودند.

ژوزف سیچیپیو مردی که در سال ١٩٨۶ در لبنان ربوده شده و به مدت ۵ سال اسیر بود، از صدور حکم دادگاه انتاریو ابراز تعجب کرده است.

او گفته است: «تقریباً همه نسبت به نتیجه نهایی این پرونده ناامید شده بودند، سال‌های خیلی طولانی هیچ پیشرفتی حاصل نشده بود. بچه‌های من از شنیدن این خبر خیلی خوشحال خواهند شد».