فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تاکید رهبر و رئیس جمهوری ایران بر حل مسائل اقتصادی در سال جدید

  منبع: دبی – العربیه.نت فارسی

  آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در پیام نوروزی خود به مناسبت سال جدید شمسی، گفت که «در سال گذشته حماسه اقتصادی به شکل مورد انتظار محقق نشد.»

  آیت الله خامنه‌ای نام سال گذشته شمسی را «سال حماسه سیاسی و اقتصادی» نامیده بود. در سال گذشته اما ایران با مشکلات اقتصادی سختی روبرو شد.

  او در ترسیم افق سال نو، دو مسئله اقتصاد و فرهنگ را مهم‌تر از مسائل دیگر بر شمرد و تاکید کرد: «برای تحقق شعار سال ۹۳ یعنی «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» تلاش مشترک مسئولان و آحاد مردم ضروری است.»

  رهبر ایران ادامه داد: «هم در اقتصاد و هم در فرهنگ، کار بدون حضور مردم پیش نخواهد رفت و گروههای گوناگون مردمی باید با اراده و عزم راسخ ملّی در این عرصه‌ها نقش آفرینی کنند.»

  آیت الله خامنه‌ای افزود: «مسئولان هم موظفند با توکل به خداوند و با تکیهٔ بر مردم، در هر دو عرصه اقتصاد و فرهنگ، مجاهدانه وارد میدان عمل شوند.»

  او تاکید کرد: «آنچه در سال جدید پیش رو داریم، عبارت است از اقتصادی که به کمک مسئولان و مردم شکوفایی پیدا کند، و فرهنگی که با همت مسئولان و مردم بتواند سمت و سوی حرکت بزرگ کشور و ملت ما را معین کند.»

  آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر ضرورت استفاده از آنچه تجربه‌ها و عبرتهای گذشته در تصمیم گیری‌های آینده نامید، به ارزیابی کیفیت تحقق شعار «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» پرداخت و گفت: «در سال ۹۲، حماسه سیاسی با حضور مردم و تلاش مسئولان در عرصه‌های مختلف نظیر انتخابات، راهپیمایی‌های بزرگ و عرصه‌های دیگر به بهترین شکل تحقق پیدا کرد و با دست به دست شدن قدرت اجرایی در کمال امنیت و آرامش، حلقه جدیدی از سلسله طولانی مدیریت کشور شکل گرفت.»

  رهبر ایران مسئله اقتصاد را برای مردم و کشور مسئله‌ای مهم خواند و با اشاره به «برخی تلاشهای قابل تقدیر در زمینه حماسه اقتصادی» افزود: «البته در سال گذشته حماسه اقتصادی به شکل مورد انتظار محقق نشد که لازم است این حماسه در سال جدید به وجود آید.»

  سال حماسه ها

  حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیر در پیام نورزی خود، سال گذشته را سال حماسه‌هایی نامید که تاریخ آن‌ها را از یاد نخواهد برد.
  او افزود که مردم در این سال علیرغم مشکلات پای صندوق رای آمدند.

  روحانی، ایجاد فضای آرامش، همدلی، نشاط و تحرک را، مهم‌ترین دستاورد سال ۱۳۹۲ دانست.

  روحانی ادامه داد که در سال گذشته، دولت توانست تورم را مهار کند. به گفته او رشد تورم مهرماه به کمتر از یک درصد و در بهمن ماه به کمتر از نیم درصد رسید.

  رئیس جمهوری ایران گفت که سال آینده، سال رونق اقتصادی خواهد بود.

  او افزود که در کنار رونق اقتصادی شاهد رشد و شکوفایی صنعت و کشاورزی خواهیم بود.

  درباره سیاست‌های خارجی، روحانی گفت که در سال گذشته، گام نخست با توافق موقت هسته‌ای برداشته شد و این راه در سال جدید تا رفع تحریم‌ها ادامه خواهد یافت.

  حسن روحانی افزود که در سال آینده، تحولات مثبتی در زمینه سلامت و بیمه درمانی روی خواهد داد.

  به گفته رئیس جمهوری ایران، گام بعدی در مساله هدفمندی یارانه‌ها در سال جدید برداشته خواهد شد و به اقشار کم در آمد جامعه کمک بیشتری خواهد شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران