فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • صدور کیفرخواست در پرونده اختلاس بیمه ایران برای معاون اول احمدی‌نژاد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  قاضی محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران، از صدور کیفرخواست برای محمد رضا رحیمی معاون اول محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران خبر داد.

  به گزارش خبرگزار مهر، رسیدگی قضایی به اتهامات «م. ر» (محمد رضا رحیمی) همزمان با آغاز محاکمه متهمان پرونده اختلاس از بیمه ایران و استانداری تهران مطرح شد.

  در جریان دادگاه نیز چند بار از سوی متهمان از وی نام برده شد اما هیچگاه از وی به عنوان متهم نام برده نشد. در ادامه و با دستگیری اخلالگران بازار ارز دوباره از محمد رضا رحیمی به عنوان یکی از متهمان نام برده شد اما در آن زمان این موضوع از سوی دستگاه قضایی تائید نشد.

  پس از انتقاد علی مطهری از طولانی شدن روند رسیدگی به اتهام محمد رضا رحیمی در پرونده بیمه ایران، دادستانی تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از رحیمی تحقیق به عمل آمده و در حال حاضر با صدور قرار وثیقه‌ مناسب و تأمین آن، آزاد است.

  سرانجام غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه ایران از صدور قرار مجرمیت برای متهم خبر داد و گفت: «پرونده پس از صدور کیفرخواست به دادگاه می‌رود.»

  قاضی محسن افتخاری، سرپرست دادگاه کیفری استان تهران در این باره به خبرگزاری مهر گفت: «برای این متهم کیفرخواست صادر شده است و پرونده وی اواخر امسال یا اوایل سال آینده برای محاکمه به دادگاه ارسال می‌شود.»

  وی افزود: «تا زمان صدور و قطعیت حکم نمی‌توان درباره آن اظهار نظر کرد.»

  تبلیغات