.
.
.

همکاری محرمانه موشکی ایران و کره شمالی مانعی در مسیر پایان تحریم‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع آگاه به تحولات ایران خبر داده‌اند که نیمه‌های ماه دسامبر گذشته، هیئتی از کره شمالی به صورت محرمانه به ایران سفر کرد. بنا بر اطلاعات رسیده، این هیئت کره‌ای با مسئولانی از سازمان صنایع هوا فضای ایران وابسته به سپاه پاسداران ، دیدار و گفت‌و‌گو کرده است که مسئولیت برنامه موشکی ایران را بر عهده دارد.

اما وزارت امور خارجه ایران ماه فوریه، ارائه روادید برای حضور دوباره این هیئت کره‌ای به ایران را رد کرد. ادامه تماس‌ها با نظامیان کره شمالی می‌تواند تلاش‌های ایران برای پایان دادن تحریم‌های اعمال شده علیه خود را به بنبست بکاشند؛ اقدامی که غرب وعده آن را به تهران در صورت پایبندی‌اش به توافق اتمی اولیه ارائه داده است.

به نظر می‌رسید که این تماس‌ها بر خلاف میل دولت حسن روحانی رئیس جمهوری ایران صورت گرفته است. موضع آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در باره این که آیا موافق این تماس‌ها است، هنور مشخص نشده است.

وزارت امور خارجه ایران با صدور روادید برای اعضای هیئت کره شمالی در فوریه گذشته مخالفت کرده است. ین سوال اکنون خود را مطرح می‌کند: این همه اصرار بر مسلح شدن به تکنولوژی موشکی و در معرض خطر قرار دادن سیاست‌های حسن روحانی در مذاکرات اتمی ایران به منظور بهبود چهره ایران در جهان برای چیست!؟ البته اگر سیاست‌های ایران تغییر نکرده باشد و تهران سعی دارد به جهان بقبولاند چند مرکز تصمیم گیری در کشور وجود دارد تا حسن روحانی پیامدهای اقدامات دیگر مراکز، مبرا شود.

یکشنبه ۹ فوریه یک روز پس از سخنرانی آیت الله علی رهبر جمهوری اسلامی ایران که در آن آمریکا را خواستار براندازی نظام جمهوری اسلامی دانست و بر لزوم افزایش توان نظامی جمهوری اسلامی تاکید کرد، تعدادی از نمایندگان مجلس با تذکری کتبی به حسن روحانی، به آن‌چه عدم حمایت وی از مانورهای نظامی و موشکی خوانده شد، اعتراض کرده و خواستار توضیح وی شدند.

این نامه به سخنان رهبر ایران اشاره کرده و تاکید می‌کند: «لازم است رییس جمهور حمایت و جدیت بیشتری از نیروهای مسلح در توسعه توان دفاعی و برگزاری رزمایش‌های نظامی نماید».

آمریکا امروز ضعیف‌تر از آن است که ایران را تهدید کند

هم‌زمان خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی ایران اعلام کرد که۲۲ نماینده در نامه‌ای از محمدجواد ظریف سوال کرده‌اند که «علت عدم حمایت شما از پیشرفت‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران و جلوگیری از سفر هیات‌های کار‌شناسی کشورهای دیگر در جهت توسعه توان موشکی به ایران چیست؟».

این نمایندگان نیز به سخنان روز گذشته رهبر جمهوری اسلامی استناد کرده و نوشته‌اند: «توانمندی دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی، آمریکایی‌ها را عاجز کرده و مسوولان اجرایی کشور نباید نگران تهدید‌های آن‌ها باشند چرا که دولت آمریکا امروز ضعیف‌تر از آن است که ایران را تهدید کند.»

گزارش‌ها حاکی از آن است که علی حاجی دلیجانی نماینده مجلس شورای اسلامی ایران گفت که وزارت امور خارجه با خواست سفیر آمریکا، از اعطای روادید به هیئت کارشناسان موشکی کره شمالی، امتناع کرده است.

خبرگزاری فارس،نیز به نقل از ابراهیم جباری فرمانده سپاه ولی امر گزارش داده که در این باره گفته است: «اگر ما در مذاکرات با اقتدار بایستیم خدای متعال ما را یاری می‌کند اما اگر ذلیلانه برخورد کنیم آن وقت گفته می‌شود که این‌ها افراد ذلیلی هستند که برای یک مبلغ ناچیز، همه دستاورد‌ها و داشته‌های خود را به قیمت ناچیز فروختند و خدا ما را ذلیل خواهد کرد».

همزمان با این تحولات در داخل ایران خبرگزاری رویترز گزارش داد کهه به یک سند محرمانه سازمان ملل متحد دست یافته که از همکاری فنی ایران و کره شمالی در زمینه تولید موشک‌های قاره پیما حکایت می‌کند.

بر اساس این سند که هنوز صحت و سقم آن مشخص نیست، ایران و کره شمالی مبادلات خود را به طور مستمر از طریق یک کشور همسایه انجام می‌دهند.

بنا بر این گزارش، دیپلمات‌ها در سازمان ملل متحد گقته‌اند کشور همسایه ذکر شده در این گزارش، چین است.

به گزارش رویترز، سند منتشر شده، گزارشی است که به وسیله کمیته کار‌شناسان مستقل تهیه شده است. این کمیته از سوی شورای امنیت وظیفه دارد بر اجرای تحریم‌های اعمال شده بر کره شمالی نظارت کند.

دیپلمات‌ها در نیویورک گفته‌اند که چین از یافته‌های این کمیته در رابطه با کره شمالی راضی نیست و مربوط را تایید نکرده است.

بر اساس این گزارش، ایران و کره شمالی از پروازهای عادی هواپیمایی‌های هما و ایر کورئو برای انتقال تجهیزات ممنوعه موشکی استفاده کرده‌اند.

سابقه همکاری‌های موشکی ایران و کره شمالی

۲۵ ژوئیه ۲۰۱۱ انستیتوی تحقیقات استراتژیک لندن، گزارشی تحت عنوان «کره شمالی، مسائل امنیت» منتشر کرد که به پیشرفت قدرت بالقوه موشکی – هسته‌ای این کشور و ارتباط آن کشور با ایران اختصاص داشت.

آنتون خلوپکوف، مدیر مرکز انرژتیک و امنیت در این باره چنین گفت: «همکاری ایران و کره شمالی در رشته فناوری عالی یک امر پنهان نیست، زیرا برای نخستین بار، این موضوع در سال‌های ۱۹۸۰ میلادی آشکار شده بود. در آن زمان، کره شمالی و ایران در ساخت موشک‌های «اسکاد» با یکدیگر همکاری می‌کردند. تا آنجا که مشخص است، طرف ایرانی سرمایه این پروژه را تأمین می‌کند. کره شمالی طراحی فناوری ساخت موشک و تحویل آن به ارتش کره شمالی و ایران را به عهده می‌گیرد.»

سایت خبرنگاران سبز، ۱۱ دسامبر به نقل از منابع آگاه خود، از استقرار یگان نظامی کره شمالی در خک ایران برای عملیاتی کردن شش موشک بالیستیک دی، اف، ۳۱ خبر داد.

نخستین قرارداد موشکی دوربرد بین سپاه پاسداران و چینی‌ها با دریافت ۱۱ فروند موشک دی. اف. ۳. آ با برد بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر آغاز شد. اما در سال ۲۰۰۹ میلادی و همزمان با بالا رفتن تنش میان حکومت ایران با جامعه جهانی و بحران مشروعیت در داخل، سپاه پاسداران همانند بسیاری دیگر از موارد نظامی و غیر نظامی، مذاکرات متفاوتی را با چینی‌ها آغاز کرد که به امضای قراردادی ۱۱ میلیارد دلاری برای دریافت موشکهای بالستیک قاره پیما منجر شد. موشکهای دی. اف. ۳۱ با وزن کامل بیش از ۴۰ تن و حداقل ۷۰۰۰ کیلومتر برد مسافتی و قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای.

اما تحت فشارهای بین المللی در نتیجه تحریم های بین المللی علیه ایران برای مقابله با برنامه هسته‌ای این کشور،، طرف چینی نتوانست به تعهدات خود عمل کند. اینجا بود که کره شمالی وارد بازی شد. بنابراین مقرر شد تکنولوژی و قطعات چینی از راه کره شمالی که به هیچ تحریمی وقعی نمی‌نهد، تحویل ایران داده شود.

به علاوه قرار شد متخصصان کره شمالی با ایجاد پایگاهی مشترک با سپاه، مقدمات فعالیت‌های گسترده ترو مشترک را فراهم آورند. فقط بخش نخست قرارداد سپاه پاسداران با کره شمالی ۳ میلیارد دلار است.

طبق این قرارداد کره شمالی متعهد شده بود سامانه‌های موشکی سپاه پاسداران را تقویت کند و با بهره‌مندی از تکنولوزی مشترک با چینی‌ها، خدمات لازم را برای ارتقاء سامانه‌ها از حیث توان هجومی و تکثیر سلاح‌های مشابه ارائه کنند.

به علاوه آن‌ها پذیرفته‌اند درشرایط بحرانی برای عملیاتی کردن موشک‌ها درخاک ایران مستقر شوند.

برخی اعتقاد‌ها بر آن است که سپاه پاسداران که دستورهای خود را از رهبر جمهوری اسلامی ایران آیت الله خامنه‌ای دریافت می‌کند، اکنون در تلاش است در مساله پیشبرد روابط موشکی با کره شمالی به منظور بالا بردن توان خود، اقدام‌های حسن روحانی «میانه رو» را برای اثبات حسن نیت تهران در قبال جامعه بین الملل و کشورهای همسایه، به شکست بکشاند. از این رو اگر بپذیریم که اختلاف‌هایی واقعی میان سپاه پاسداران و حسن روحانی در این باره وجود دارد، پس به طور طبیعی «نیروی نظامی انقلاب ایران» تلاش می‌کند رئیس جمهوری و اختیاراتش را با فرمان ولی فقیه که فرماندهی کلی نیروهای مسلح را در دست دارد، دور بزند.

نشانه‌ها علنی حاکی از آن است که دولت حست روحانی به طور واقعی به ضرورت پیشبرد مذاکرات هسته‌ای و جلوگیری از به بنبست رسیدن آن، باور دارد؛ تا بتواند تحریم‌های اقتصادی اعمال شده علیه تهران را که بر شانه‌های ایرانی‌ها سنگینی می کند و بر زندگی روزمره آن‌ها اثر منفی گذتشه، از میان بردارد.

اگر نظریه تقسیم نقش‌ها را در جمهوری اسلامی ایران نپذیریم، این سوال مطرح می‌شود که آیا حسن روحانی می‌تواند رهبر را برای متوقف کردن جریان‌های تندرو در قدرت به ویژه در سپاه پاسداران، قانع کند؟

برخی دیگر هم این مساله را به مثابه تقسیم نقش در حاکمیت ایران توصیف می‌کنند. به ویژه آنکه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران ۲۴ فوریه گذشته با ری گیل سونگ معاون وزیر امور خارجه کره شمالی، در تهران دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ظریف در این دیدار با اشاره به عزم و اراده تهران برای تداوم روابط پایدار بین تهران و پیونگ یانگ، بر اهتمام متقابل ایران برای توسعه و گسترش بیش از پیش این روابط به خصوص در عرصه اقتصادی تاکید کرد.

وی با اشاره به دیدگاه‌های مشترک دو طرف در خصوص برخی مسائل بین المللی و منطقه‌ای، تداوم رایزنی و تبادل نظر بین مقامات دو کشور را در این راستا ضروری دانست.