.
.
.

یورش نیروهای امنیتی به تجمع دراویش و خانواده‌های آن‌ها روبروی دادستانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تجمع اعتراضی دراویش گنابادی روبروی ساختمان دادستانی تهران یکشنبه ۹ مارس در دومین روز خود با یورش نیروهای امنیتی مواجه شده و ده ها تن از آن ها پس از ضرب و شتم، بازداشت شدند.

براساس برخی گزارش های منابع خبری از ایران، نیروهای امنیتی با باتوم به جمعیت زنان درویش حاضر در دومین تجمع مقابل دادستانی یورش برده و با ارعاب و خشونت آنان را سوار ون های انتظامی می کنند و به نقاط نامعلوم می برند.

همچنین از صبح امروز فضای امنیتی بر خیابانهای اطراف دادستانی تهران حاکم شده است.

پایگاه مجذوبان نور نیز که اخبار تجمع دراویش گنابادی را پوشش می دهد مورد حملات سایبری قرار گرفته و روند فعالیت آن دچار مشکل شده است.

مسوولان دادستانی در ساعات پایانی روز شنبه به تجمع کنندگان مقابل دادستانی خبر داده بودند که خواسته های آنان تا ساعت ۹ صبح یکشنبه اسفند عملی خواهد شد اما خلاف وعده داده شده خیابان های اطراف دادستانی را با استقرار ماموران امنیتی زن و مرد و همچنین استقرار ماشین های آب پاش و تجهیزات ضد شورش در مقابل دادستانی تهران بسته اند تا مانع از تجمع دوباره دراویش و خانواده های زندانیان سیاسی و عقیدتی شوند.

دراویش داخل زندان اوین روز گذشته اعلام کرده بودند در صورت خلف وعده مسوولان اعتصاب غذای تر خود را به اعتصاب خشک تبدیل کرده و دراویش بیرون از زندان نیز از این تصمیم آنان اعلام حمایت کرده بودند.

براساس دیگر گزارشها همچنین نیروهای امنیتی با باتوم به جمعیت زنان درویش حاضر در دومین تجمع مقابل دادستانی یورش برده و با ارعاب و خشونت آنان را سوار ون های انتظامی کرده و به نقاط نامعلومی منتقل کردند.

خانواده های دراویش زندانی پیشتر اعلام کرده بودند که از شنبه ۱۷ اسفندماه (۹ مارس) در برابر دادستانی تجمع خواهند کرد تا «به بی توجهی مقام های قضایی به سلامتی و درمان زندانیان» اعتراض کنند.

در روزهای گذشته بیش از دو هزار نفر از دراویش در ایران اعلام کرده اند که در حمایت از اعتصاب غذای ۹ درویش زندانی، در خانه خود به اعتصاب غذا دست خواهند زد.

دراویش شنبه اعلام کرده بودند تا تحقق خواسته هاشان از هیچ گونه حق تجمع که قانون اساسی برای آنان در نظر گرفته است چشم پوشی نخواهند کرد.