فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مهدوی کنی: رجز خوانی برای روحیه سربازان مفید است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  آیت الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان ایران روز سه شنبه 4 مارس گفت که رجز خوانی مفید است و در زمان جنگ "باعث تقویت روحیه سربازان " میشود.

  مهدوی کنی در نطق افتتاحیه مجلس خبرگان، که تمامی روحانیون حاکم بر ایران در آن حضور داشتند، گفت: "اما در کارهای زیربنایی نباید فقط به رجزخوانی اکتفا کرد."

  حسن روحانی در ابتدای هفته جاری در وزارت دفاع به فرماندهان نظامی ایران گوشزد کرده بود که "با موشک پرتاب کردن و رزمایش" جوری حرف نزنند که "انگار می خواهند بجنگند."

  روحانی گفت که سیاست خارجی جمهوری اسلامی بر "تنش زدایی و اعتمادسازی" بنا شده ، و با آنچه که او "اشتباه محاسبات" نامیده نباید باعث "تحریک بیخودی دشمن" شد.

  ایران هم اکنون مشغول مذاکره با قدرتهای جهانی برای متوقف کردن برنامه اتمی در مقابل برداشتن تحریمهای بین المللی است که فشار زیادی را به اقتصاد ایران وارد کرده است. برای دستیابی به یک توافقنامه دائمی، کشورهای غربی از ایران می خواهند تا برنامه های موشکی خود را نیز کنار بگذارد.

  این سخنان روحانی عکس العمل فرماندهان نظامی را در پی داشت و سردار سلامی روز دوشنبه اعلام کرد که " همه رزمایش‌های نیروهای مسلح طبق برنامه انجام می‌شود."

  آیت الله مهدوی کنی در سخنرانی خود در مجلس خبرگان گفت که مسئولان مسائل را جدی بگیرند، و از آنها خواست تا "با همکاری و هماهنگی" کارهای اجرایی کشور را بگونه ای انجام دهند که مردم "ناامید" نشوند.

  پانزدهمین اجلاس مجلس خبرگان ایران دو روز طول خواهد کشید و در روز اول معاون وزیر خارجه موضوع پرونده اتمی را برای حاضران توضیح می دهد، و در روز دوم وزیر اقتصاد به موضوع اقتصاد مقاومتی خواهد پرداخت.

  تبلیغات