.
.
.

ايران خبر آزادی 5 مرزبان این کشور را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بعد از اخبار ضد و نقیض روز گذشته در باره آزادی مرزبانان گروگان گرفته شده ایرانی در استان سیستان و بلوچستان، روز یکشنبه 2 مارس 2014، مقامات ایرانی خبر آزادی این مرزبانان را تکذیب کردند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا و به نقل از حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، 5 مرزبان گروگان گرفته شده توسط جیش العدل آزاد نشده اند.

حسینی گفت: "ارتش پاکستان عملیاتی را انجام داد که طی آن 11 نفر را از بند شبه نظامیان آزاد کرد که بنده ماهیت این افراد را و یا اینکه ایرانی یا اهل کجا هستند را نمی‌دانم."

5 مرزبان ایرانی ماه گذشته توسط سازمان موسوم به جیش العدل در منطقه جکیگور در شرق استان سیستان و بلوچستان و در نزدیکی مرز پاکستان روبوده شدند.

سازمان جیش العدل برای آزادی این 5 نفر خواستار آزادی 200 زندانی بلوچ و 50 زندانی زن در سوریه که گفته می شود در اسارت سپاه پاسدارن ایران هستند شده بود.

به گزارش روزنامه پاکستانی "داون"، نیروهای مرزبانی پاکستان روز شنبه عملیاتی را در منطقه تربت بلوچستان پاکستان انجام دادند که طی آن 11 نفر از دست قاچاقچیان آزاد شدند. گفته می شود که 8 تن از این افراد ایرانی و 2 نفر تانزانیایی و یکنفر یمنی بوده است.

روز شنبه مسعود جزایری، معاون امور بسیج ستاد کل نیروهای مسلح ایران اعلام کرده بود که 5 مرزبان ایرانی درمیان آزاد شدگان عملیات نیروهای پاکستانی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک دیپلمات ایرانی در پاکستان گفت که هنوز معلوم نیست هیچ ایرانی در میان گروگانهای آزاد شده روز گذشته باشد.

علیرضا حقیقیان، سفیر ایران در پاکستان به مهر گفت: " بر اساس پیگیری های انجام شده تاکنون هیچ مرجع رسمی پاکستانی آزادی 5 مرزبان جمهوری اسلامی ایران را تایید نکرده است."