.
.
.

پورمحمدی: ایران با اوکراین "قابل مقایسه" نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مصطفی پور محمدی، وزیر دادگستری ایران، با اشاره به تحولات اخیر اوکراین و برکناری رئیس جمهور این کشور، گفت که ایران کشور باثباتی است و با اوکراین "قابل مقایسه" نیست.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، پورمحمدی که در نشست وزارت دادگستری سخن می گفت به برخی از رسانه های ایران اشاره کرد و گفت این رسانه ها، وقایع اوکراین را بگونه ای بازتاب می دهند، که گویا "مسئله ای داخلی" اتفاق افتاده است. او گفت که این رسانه ها از رویدادهای اوکراین "احساس پیروزی" می کنند و آنرا به موضوعی داخلی تبدیل کرده اند.

او گفت در مقابل بعضی دیگر از رسانه ها بگونه ای اخبار اوکراین را انعکاس می دهند که "گویا چیزی از دست داده اند و عزادار هستند."

اوکراین پس از آنکه رییس جمهور این کشور حاضر به امضای توافقنامه با اتحادیه اروپا نشد و به همکاری های خود با روسیه ادامه داد، دچار ناآرامی شد و کییف پایتخت این کشور به صحنه درگیری ها بین مخالفان و نیروی های پلیس تبدیل شد.

این درگیری ها در طی دوهفته گذشته به کشته شدن بیش 80 نفر از مخالفان دولت و نیروهای انتظامی منجر شد. در ابتدای هفته جاری ویکتور یانوکویج، رییس جمهور طرفدار مسکو از کییف فرار کرد و سخنگوی پارلمان این کشور ریاست موقت دولت را به عهده گرفت.

پورمحمدی گفت که ایران کشور باثباتی است در حالیکه اوکراین زمانی طرفدار غرب بوده، بعد به شرق متمایل شده و اکنون "بازهم حرکت هایی می شود که متمایل به غرب" است.

مقامات ایرانی تاکنون درباره رویدادهای اوکراین اظهار نظر رسمی نکرده اند. اما رسانه های این کشور ضمن پوشش محدود تحولات این کشور بیشتر به انعکاس مواضع روسیه در مورد اوکراین پرداخته اند.