.
.
.

روحانی در بندرعباس: حق تقدم اشتغال با مردم بومی استان‌ها است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن روحانی، رئیس جمهوراسلامی ایران، روز سه شنبه، 25-2-2014 طی سفر به استان هرمزگان، در بندرعباس مرکز این استان با مردم سخن گفت. او در سخنان خود نوید یک "تحول بزرگ در مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و سیاست خارجی" را داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) روحانی گفت، یکی از هدف های دولت "شکوفایی جزایر جنوب" است و در این سفر برای توسعه بنادر و صنایع شیلات و فولاد و کشتی سازی تصمیم گیری خواهد شد.

او تاکید کرد که استان هرمزگان یکی از قطب های مهم فولاد کشور در آینده نزدیک خواهد بود و "ظرف چهار پنج سال آینده ظرفیت فولاد در هرمزگان و تولید آن از سه و نیم میلیون تن در حال حاضر، به ده میلیون تن افزایش خواهد یافت".

رییس جمهور ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اهمیت صنعت فولاد گفت: "اگر بگوییم فولاد یک صنعت بنیادین است در این سخن هیچ تردیدی نیست و خداوند نعمت بزرگی تحت عنوان معادن ذی‌قیمت در این سرزمین به ما داده است".

حسن روحانی در سخنان روز سه شنبه خود در بندرعباس، ضمن اشاره به وعده های دولتش درباره برابری حقوق شهروندی میان همه مردم ایران گفت: "فرقی بین شیعیان و اهل سنت وجود ندارد و همه مسلمانان و همه آنهایی که گوینده لااله الاالله و محمد رسول الله هستند، همه برادر و در کنار یکدیگر هستند".

روحانی همچنین بر حق تقدم بومی های هر استان برای فرصت های شغلی تاکید کرد و افزود: "در هر استانی برای اشتغال و حرکت اقتصادی، مردم همان استان حق تقدم دارند. می‌توان در برخی تخصص‌ها از نیروهای استان‌های همجوار استفاده کرد اما... باید در هر استانی از جمله استان هرمزگان برای کار، اشتغال و فعالیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، مردم آن استان دارای حق تقدم باشند".

رئیس جمهوری ایران با اشاره به تسهیل تحریم های اقتصادی بین المللی در زمینه هایی چون خودروسازی، پتروشیمی، کشتیرانی، بیمه و بخشی از مناسبات بانکی، تاکید کرد: "مذاکرات نهایی با قدرت های بزرگ برای حل و فصل مسائل مربوط به پرونده هسته ای آغاز شده و این مذاکرات را تا پیروزی نهایی مردم ایران و با حمایت مردم انجام می دهیم".

حسن روحانی، در بخش دیگری از سخنانش درباره هدفمندی یارانه ها گفت حق دریافت یارانه، از نیازمندان سلب نخواهد شد و "برای آنان ادامه خواهد یافت".

رئیس جمهوری ایران در این باره گفت: "طبق قانونی که اخیرا مجلس شورای اسلامی تصویب کرده است به همه آن‌هایی که نیازمند و متقاضی هستند یارانه نقدی پرداخت خواهد شد. البته معیاری درباره افرادی که نیازی نداشته باشند، وجود دارد که از طرف دولت طبق قانون مشخص خواهد شد. اما همه بدانید در مرحله آینده هدف دولت عمدتا مساله رونق تولید در این کشور، اشتغال، امنیت غذایی برای مردم به ویژه قشرهای آسیب‌پذیر و همچنین بحث سلامت برای مردم است".

بر اساس همین گزارش رئیس جمهور ایران از کارخانه فولاد هرمزگان نیز بازدید کرد.