.
.
.

پایان مذاکرات وزیر خارجه ایران با گروه 5+1 در وین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری ایران بامداد پنجشنبه 20-2-2014 از پایان یافتن دیدار وزیر امور خارجه ایران، با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در وین خبر دادند.

قرار شد دور بعدی مذاکرات اواخر ماه مارس در شهر وین برگزار شود. همچنین قرار است طرفین رسما در یک نشسیت خبری مواضع خود نسبت به روند مذاکرات اخیر را بیان کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم دیدار محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بامداد پنجشنبه پایان یافت. قرار است نشست پایانی مذاکرات وین روز پنج‌شنبه رأس 9 صبح به‌وقت وین برگزار شود. در این نشست قرار است دو طرف بیانیه خود را قرائت کنند.

طبق این گزارش، ظریف و اشتون بعد از ظهر چهارشنبه دو دیدار با یکدیگر داشتند. این دو مقام شامگاه دوشنبه پیش از آغاز روز اول مذاکرات نیز در یک شام کاری به بررسی نقطه ‌نظرات طرفین در مورد مذاکرات وین پرداختند.

به‌گفته مقامات و دیپلمات‌های حاضر در این نشست،‌ دستیابی به چارچوبی برای هدایت مذاکرات آتی و ترتیب اولویت‌ها و مسائل مورد بررسی،‌ هدف اصلی این نشست‌های وین است.

پیشتر ایران و کشورهای 1+5 سوم آذر گذشته توافقنامه موقت شش‌ماهه ‌ای موسوم به "برنامه اقدام مشترک" را منعقد کردند که بر اساس آن، ایران بخش‌هایی از برنامه‌ هسته‌ای خود را متوقف کرده در مقابل برخی تحریم‌های اعمالی علیه کشورمان به‌طور موقت تعلیق می‌شود. این توافقنامه موقت از تاریخ 30 دی به‌ طور رسمی اجرایی شد.