.
.
.

وزارت خارجه آمریکا ادامه حصر خانگی موسوی، رهنورد و کروبی را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه آمریکا شامگاه جمعه 14-2-2014 با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن ادامه حصر خانگی میر حسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض بر انتخابات ریاست جمهوری سال 2009 و زهرا رهنورد فعال سیاسی، خواستار آزادی آنها و دیگر زندانیان سیاسی-عقیدتی در ایران شد.

بنا به گزارش سایت وزارت خارجه آمریکا این بیانیه، همزمان با سومین سالگرد حصر خانگی رهبران جنبش سبز توسط مقامات امنیتی – قضایی ایران صادر شده است.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا که ماریا هارف سخنگوی معاون این وزارت آن را در اختیار مطبوعات قرار داده آمده است، "مقامات قضایی و امنیتی ایران سه سال پیش دو رهبر اصلاح طلب معترض به همراه زهرا رهنور بدون تفهیم اتهام، تحت بازداشت خانگی قرار داد".

درپایان بیانه آمده است :" ایالات متحده بار دیگر به دولت ایران توصیه می کند که به تعهدات خود پایبند باشد، و درخواست خود را برای آزادی تمامی زندانیان عقیدتی ایران تکرار می کند".

گفتنی است که حبس خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد از سال 2010 پس از فراخوان آنها برای یک راهپیمایی به حمایت از انقلاب های بهار عربی، آغاز گردیده و تاکنون ادامه دارد.

با آغاز به کار حسن روحانی در سمت ریاست دولت یازدهم ایران، امیدواری جهت رفع حصر این گروه 3 نفره افزایش یافت. روحانی در سخنرانی‌های خود پیش از انتخابات به آزادی زندانیان سیاسی من‌ جمله رفع حصر این گروه وعده داده بود. این اعلام موضع با حمایت سید محمد خاتمی و محمدرضا عارف روبرو شده بود که ابراز امیدواری کردند وزارت اطلاعات دولت یازدهم در این خصوص تصمیمات متفاوتی اتخاذ کند.