.
.
.

آیت الله خامنه‌ای آمریکا را به تلاش برای تغییر نظام ایران متهم کرد

با دروغگو خواندن مقام‌های ایالات متحده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران ایالات متحده آمریکا را متهم به تلاش برای تغییر نظام در ایران متهم کرد.

به گزارش منابع خبری ایران، آیت الله خامنه‌ای شنبه ۱۹ بهمن در جمع فرماندهان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی گفت که مقامات آمریکا به دروغ می‌گویند که قصد تغییر نظام ایران را ندارند و اگر بتوانند، لحظه‌ای تردید نمی‌کنند.

او در این سخنرانی آمریکا را دشمن نامید و هشدار داد که برخی می‌خواهند مردم را از دشمنی با دشمن منصرف کنند.

رهبر جمهوری اسلامی ایران از مردم این کشور خواست تا مذاکرات و اظهارنظرهای «بی‌ادبانه» آمریکایی‌ها را زیر نظر داشته باشند تا «دشمنی دشمن، سوءنیت و دورویی» را به‌خوبی بشناسند.

او درباره مذاکرات جاری ایران و غرب گفته: «مسوولان آمریکایی در جلسه‌های خصوصی با مسوولان کشور ما یک‌جور حرف می‌زنند، به محض جدا شدن از آن‌ها جور دیگر حرف می‌زنند.»

هشدارهای مقامات آمریکا به ایران درباره برنامه اتمی جمهوری اسلامی و تهدید به استفاده از گزینه نظامی در صورت شکست مذاکرات اتمی، واکنش‌های شدید چهره‌های منتسب به حکومت ایران را در روزهای اخیر به دنبال داشته است.

اما سیاستمداران آمریکایی به ویژه در دولت باراک اوباما رئیس جمهوری کنونی این کشور، تلاش واشنگتن برای تغییر نظام در ایران را بار‌ها رد کرده‌اند.

آیت الله خامنه‌ای در این باره گفت: «مسوولان آمریکایی به مسوولان ما می‌گویند قصد تغییر نظام را ندارند؛ دروغ می‌گویند. اگر بتوانند، لحظه‌ای تردید نمی‌کنند، اما نمی‌توانند، چون نظام اسلامی متکی به ایمان، محبت و اراده آحاد مردم است.»

او همچنین با تاکید بر مواضع جمهوری اسلامی علیه ایالات متحده اظهار داشت: «موضع‌گیری در مقابل آمریکا به دلیل منش، ذات و رفتار مداخله‌گرانه و سلطه‌گرانه این دولت است.»

رهبر جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ابراز تردید درباره مذاکرات هسته‌ای، در عین حال از منتقدان دولت هم خواسته که با شرح صدر با دولت رفتار کنند.

وی اظهار داشت: «انتقاد‌ها منصفانه باشد. دولت چند ماهی بیشتر نیست که سر کار آمده و باید فرصت داد که کار‌ها را با قدرت پیش ببرند.»

از زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای تا کنون، آیت‌اله خامنه‌ای به صراحت با توافق هسته‌ای ژنو که دولت مسوول آن است، موافقت یا مخالفت قطعی نکرده است. این در حالی است که برخی چهره‌های اصولگرا، به شدت از مذاکرات و از توافق اتمی صورت گرفته، انتقاد می‌کنند.