.
.
.

امام جمعه موقت تهران: ایران به تهدیدات نظامی آمریکا می‌خندد

با بی حیا و پررو توصیف کردن مقامات آمریکایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آیت الله موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران در بخشی از خطبه نماز جمعه تهران با انتقاد شدید از اظهارات کری و شرمن اظهار داشت: "مردم از وزارت خارجه انتظار دارند که به یاوه سرایی‌ها و بی‌حیایی های مقامات آمریکایی پاسخ دندان شکن بدهد".

کرمانی افزود:" آمریکایی‌ها پول ایران را دزدیدند و حالا که مقداری را پس می‌دهند با پررویی تمام می‌گویند که ایران با پولی که آمریکا داد به فقرا کمک می‌کند، این واقعا پررویی است، ظاهرا توقع آمریکایی‌ها بالا رفته است".

امام جمعه موقت تهران افزود:" کری و شرمن واقعا کلمات زشتی گفتند که این کلمات لایق خود آنهاست".

کرمانی با اشاره به درخواست برخی مقامات آمریکایی مبنی بر رفع حصر از رهبران اصلاح طلب گفت: "آمریکایی‌ها می‌گویند آن دو "مسئول فتنه " باید از حصر خارج شوند اما با این بیان و حمایت آمریکا دیگر آبرویی برای آن دو باقی نمانده است".

به گزارش خبرگزاری تسنیم موحدی کرمانی با اشاره به تهدید های آمریکا و احتمال بکاری گیری گزینه نظامی اظهار داشت : " همچون امام علی که به تهدید های معاویه می خندید ایران هم به این تهدیدها می‌خندد، آمریکایی‌ها بالاخره اگر ادب در مذاکره ندارند قواعد مذاکره را یاد بگیرند".

وی افزود: آمریکایی‌ها اخیرا گفته‌اند که ایران با پولی که آمریکا داده به فقرای خود کمک کرده."این واقعا واقعا پررویی است؛ پول آمریکا؟ پول مال ایران است. پول را دزدیده بودید. شما دزد هستید. حال که به برکت مذاکره مقداری از پول را برمیگردانید، این شد پول شما؟"

موحدی کرمانی اضافه کرد: توقعات آمریکا خیلی بالا رفته. زمزمه این را دارند که ما به سراغ موشک های بالستیک هم می رویم. میگویند ایران باید از حمایت حزب الله دست بردارد.آمریکایی‌ها فکر کنند و با تعقل حرف بزنند".

وی همچنین اظهار داشت :" آمریکایی‌ها از نجابت و روح آرام و متواضعانه آقای ظریف سوء استفاده کردند".

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: "من به آقای ظریف تسلیت میگویم که گرفتار مذاکره با این عناصر شده است".

کرمانی تصریح کرد: "مردم از وزارت خارجه انتظار دارند که به این یاوه سرایی ها و بی حیایی های مقامات آمریکایی پاسخ دندان شکن بدهد. وزارت خارجه باید در مقابل متکبرین، تکبر نشان دهد".