.
.
.

هشدار در باره سونامی 8 ميليونى بیکاران در ایران

توسط وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی اعلام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران با اعلام پیگیری لایحه سازمان نظام کارآفرینی در هیئت دولت، از سونامی بیکاری در ایران خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر از اساتید حوزه کارآفرینی در ایران دعوت کرد تا دیدگاه ها و نظرات خود را پیرامون این لایحه ارائه کنند.

ربیعی گفت:" اساتید و دانشجویان حوزه کارآفرینی باید ایده های خود را به دولت ارائه کنند و من در این زمینه قول حمایت های لازم از اجرای ایده های قابل اجرا را می دهم".

وی افزود:" :‌ اگر می خواهیم بقای اتقلاب را تضمین کنیم باید کارآفرینی به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد".

به گزارش خبرگزاری مهر، ربیعی وزیر رفاه اجتماعی با اشاه به اینکه بر اساس آمار رسمی 3.5 میلیون بیکار در کشور داریم و 4.5 میلیون دانشجو نیز وارد بازار کار خواهند شد تاکید کرد:‌ "کارآفرینی باید به یک جنبش عظیم اجتماعی و گفتمان عمومی در جامعه تبدیل شود، اگر کارآفرینی در عرصه های سیاسی،‌ اقتصادی،‌ فرهنگی و اجتماعی مسلط نشود و به جنبش اجتماعی تبدیل نشود مشکلات عمیق تر خواهند شد".

ربیعی اظهار داشت: " با تمامی نقدهایی که به آموزش نیروهای انسانی و ساختارهای اقتصادی ممکن است وارد باشد، اما معتقدم اگر بتوانیم مفهوم کارآفرینی را به جنبش کارآفرینی تبدیل کنیم، با ظرفیت نیروی انسانی موجود می توانیم حرکتی جهش وار داشته باشیم".

ربیعی با تاکید بر اینکه دولت کارآفرین موتور توسعه است، گفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته نوع نگاه به کار در ایران باید تغییر کند؛ با جلب نیروی کارآفرین می توانیم دولتی کارآفرین شکل دهیم چرا که تا زمانی که بدنه دولت کارآفرین نباشد و دولت کارآفرین تشکیل نشود، امکان رشد و توسعه فراهم نخواهد شد. وزیر تعاون، کار و رفاه با اشاره به اینکه گروه ها و سازمان های مردم نهاد کارآفرین باید در جامعه توسعه یابند تا جنبش های اجتماعی کارآفرینی شکل بگیرد".

وی در ادامه افزود: ‌"به این دلیل باید تمامی ساختارها در خدمت کارآفرینی باشند. وی تاکید کرد:‌ برای تشکیل جامعه ای کارآفرین باید از هم اکنون کودکان در حوزه کارآفرینی آموزش های لازم را کسب کنند،‌ چرا که ریشه اصلی کارآفرینی شالوده شکنی است و این کار باید از کودکی در کودکان به وجود آید ".