فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بروجردی به تیم مذاکره کننده اتمی ایران پیوست

  امتیاز روحانی به مجلس برای کاستن از انتقادها

  منبع: دبی- العربیه.نت فارسی

  علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران به دعوت روحانی، رئیس جمهور ایران، در تیم تصمیم گیری مذاکرات هسته ای ایران با 5+1 حضور پیدا می کند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، در جلسه مشترک دولت و مجلس در روز چهارشنبه 29 ژانویه، محمد جواد لاریجانی، رئیس مجلس ایران به دولت پیشنهاد کرد تا برای "کاستن از دغدغه های مجلس"، عضویت بروجردی در تیم مذاکره کننده هسته را بپذیرد.

  بروجردی یکی از دو نماینده شهرستان بروجرد و اشترینان در مجلس ششم، هفتم و هشتم و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم است.

  وی پیش از این معاونت وزارت امورخارجه در دوران علی اکبر ولایتی را بر عهده داشته ‌است. بروجردی متولد ۱۳۲۹در شهرستان لار می‌باشد. او پس از پایان تحصیلات دبیرستان و گرفتن مدرک [تکنسین] آزمایشگاه در سال‌های پیش از انقلاب، در بیمارستان ایرانی شهر دبی در کشور امارات مشغول به کار بوده است.

  بروجردی در سال ۱۳۶۰ به تهران آمد و به دلیل آشنایی به زبان عربی در وزارت خارجه مشغول به کار شد. ولی خلاف اساسنامه وزارت خارجه بدون داشتن مدرک تحصیلی مطلوب وارد کادر سیاسی شد و باز خلاف مقررات اساسنامه وزارت خارجه در مورد شرایط مدیران، مدیریت اداره خلیج فارس و خاورمیانه عربی را به دست گرفت.

  در جلسه روز چهارشنبه دولت و مجلس، بروجردی در باره توافقنامه اتمی ایران با قدرتهای جهانی سخنرانی کرد و از دولت خواست تا "پاسخ محکم و قاطع به تهدیدات آمریکا" بدهد.

  در این جلسه نمایندگان مجلس ایران انتقادهای زیادی از دولت در خصوص عدم اطلاع رسانی دقیق از متن توافقنامه اتمی ژنو مطرح کردند و حتی امکان طرح سوال از وزیر امور خارجه در صحن علنی را پیش کشیدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران