فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • احضار افراد مرتبط با پرونده بابک زنجانی

  سخنگوی قوه قضائیه ایران اعلام کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  محسنی اژه‌ای دادستان و سخنگوی قوئ قضائیه ایران، روز پنجشنبه 30-1-2014 از احضار و تحقیق از افراد مرتبط با پرونده بابک زنجانی، تاجر جوان ایرانی که به فساد مالی متهم شده است، خبر داد.

  اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی و آیا اینکه افراد دیگری در این رابطه بازداشت شدند، گفت:" یک برنامه اصلی که در خصوص این پرونده داشتیم موضوع بازگرداندن اموال به بیت‌المال بود هرچند از پیگیری کیفری آن غافل نیستیم".

  به گزارش خبرگزاری تسنیم سخنگوی قوه قضائیه، از همراهی بابک زنجانی با مسئولان قضایی در برخی موارد خبر داد و گفت:" این فرد لیست اموال خود را ارائه کرده و قیمت آنها تعیین شده است. براساس اظهارات و اعلام این متهم قیمت اموال وی که در داخل کشور است کفایت بازپرداخت بدهی‌اش به بانک مرکزی را می‌کند".

  محسنی اژه‌ای با بیان اینکه باید این امر توسط کارشناسان مربوطه مورد بررسی قرار گیرد، گفت:" اگر کارشناسان اظهارات او را تأیید نکنند و قیمت اموال کمتر از قیمت میزان بدهی باشد این موضوع باید در دادگاه بررسی شود".

  وی ادامه داد:" در همین زمینه افرادی تحت عنوان مطلع احضار و از آنها تحقیق شده است هرچند سعی شده که دستگیری‌ها و بازداشت‌ها گسترده نباشد".

  دادستان کل کشور در خصوص معوقات بانکی و تشکیل پرونده‌های مشابه در دادگاه‌ها گفت:" در خصوص معوقات بانکی عده‌ای به ‌صورت قانونی اقدام به اخذ تسهیلات کردند اما موفق به بازپرداخت نشدند که در این زمینه براساس قانون می‌توان به آنها مهلت دوباره داد، عده‌ای هم به‌دلیل ناتوانی وثیقه‌های آنها به اجرا گذاشته می‌شود، اما عده‌ای هستند که با زیر پا گذاشتن قانون اقدام به اخذ تسهیلات کردند که در این خصوص هم بانک و هم این افراد متخلف بوده‌اند".

  سخنگوی قوه قضاظیه ایران افزود:" در خصوص دسته سوم ما کاری به شرایط بازار نداریم زیرا آنها بر خلاف قانون این تسهیلات را دریافت کردند و باید پاسخگوی تخلفاتشان باشند".

  اژه‌ای همچنین درباره آخرین وضعیت رسیدگی مجدد به اتهامات برخی متهمان اختلاس از بیمه ایران، گفت:" حکم این افراد صادر شده اما هنوز قطعی نشده است".

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران