.
.
.

مکارم شیرازی وزیر خارجه آمریکا را بچه لجوج نامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آیت‌الله مکارم شیرازی از روحانیون اصولگرای ایران آنچه را که وی ادبیات توهین‌آمیز وزیر امور خارجه آمریکا توصیف کرد مورد انتقاد قرارداد و از مقامات کشورش خواست تا در این باره به دولت آمریکا تذکر داده شود.

مکارم شیرازی گفت:" بسیاری از مردم از ادبیات بی‌ادبانه و بی‌شرمانه وزیر امور خارجه ناراحت شدند و این موضوع باید به دولت آمریکا تذکر داده شود".

وی با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: "این افراد که امروز صحبت جنگ را به میان می‌کشند، سوریه و مصر را ناامن کرده‌اند و این در حالی است که مردم این کشورها باید سرنوشت کشور خود را انتخاب کنند نه کشورهای غربی".

بچه لجوج

به گزارش خبرگزاری ایرانی "تسنیم" این مرجع تقلید گفته است: "وزیر امور خارجه آمریکا شبیه یک بچه لجوج است که برای رسیدن به خواسته‌های خود کشورهای جهان را تهدید می‌کند و مدام از گزینه نظامی صحبت می‌کند که این موضوع یک تهدید ساده و پیش پا افتاده است".

این روحانی برجسته ایرانی با توهین آمیز خواندن ادبیات وزیر امور خارجه آمریکا عنوان کرد:" بسیاری از مردم از ادبیات بی‌ادبانه و بی‌شرمانه وزیر امور خارجه ناراحت شدند و این موضوع باید به دولت آمریکا تذکر داده شود".

این اظهارات آیت الله مکارم شیرازی پس از مصاحبه اخیر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با العربیه صورت می گیرد. کری در این مصاحبه تاکید کرد در صورتی که ایران به تعهدات خود در توافقنامه هسته ای با غرب عمل نکند، با گزینه نظامی آمریکا روبرو خواهد شد.